Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen/melyik fényképezőgépet...

Milyen/melyik fényképezőgépet ajánlanátok? (Teljesen kezdő)

Figyelt kérdés
Megnéztem a gugliban egy két fórumot, de egyszerűen mintha kínaiul írnák a tulajdonságot(ram pixel stb.:)) Családi fotókat szeretnék készíteni, úgy hogy normális képet adjon vakuzás nélkül is! Digitális legyen(leginkább számítógépen nézegetnénk) és kamera funkciója is legyen. A lényeg, hogy ne legyenek homályosak a képek.(Az előző gépnél szinte minden kép homályos lett, akárhova állítgattam).Szerintetek tükörreflexes legyen? Illetve konkrét típust is ajánlhatnátok, ill.még az lenne a kérésem, hogy ha valakinek van egy kis ideje, írja már le nekem, hogy milyen paraméterek fontosak, és azok mit jelentenek :)
2015. jan. 15. 09:45
 1/1 anonim ***** válasza:

A tükörreflexestől nem kell csodát várni. Ha nem veszel rá megfelelő (általában drága) objektívet, az sem fog a sötétben fényképezni.

Ha nem nézel utána az alapoknak, nincs értelme tükrös gépet venned, mert ugyanott leszel vele, mint egy kompakttal. A fényképezéshez fény kell, ha pedig nem vakuzol, akkor fényerős objektív kell (de annak is megvannak a határai).

Mégis mennyit költenél rá, mert az sem mindegy.

A belépő tükrös gépek (mert gondolom, ezekre gondolsz) sem csodamasinák. Épp a minap volt a kezemben egy nikon d3100, hát nem voltam hasra esve tőle.


A kép azért lesz beltérben homályos, mert nincs elég fény, hosszú záridőt állít be a gép, és a kezed miatt elmozdul közben, amíg fényképez. Illetve megmozdulnak az emberek is.

Ami neked lényeges lenne, az a fényerő (minél kisebb f szám), illetve a zajkezelés (minél magasabb ISO érték mellett legyen kevésbé zajos a kép).

2015. jan. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!