Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet ajánlot...

Milyen fényképezőgépet ajánlotok egy kezdő, hobbifotósnak? 13/l

Figyelt kérdés
Később szeretnék vele foglalkozni jobban is, de kezdetnek mit ajánlotok? És milyen szempontok alapján kell választani gépet? Leginkább a természetet fotózom, meg szoktak dicsèrni (bár szerintem csak elfogultságból) de szeretnék embereket is fotózi, most azzal is próbálkozom és néha-néha elkapok jó pillanatokat is. :) A válaszolóknak majd mennek a zöld pacsik!

2014. jún. 23. 20:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Keret?
2014. jún. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ömm.. nemtudom, úgy 20-30 k . Ugye az reális? :) nem nagyon értek ehhez
2014. jún. 23. 20:50
 3/14 anonim ***** válasza:

Kissé szűkös a költségvetés, én azt tanácsolom hogy várj még egy kicsit a vásárlással. Hátha tudsz még hozzátenni, és akkor mondjuk 40-50 körül vennél egy kompakt gépet, azzal már megtudod tanulni az alapokat, és ha még utána is érdekel a dolog, akkor késöbb mindenkép be kellene hogy fektess egy belépőszintű dslr-re, mondjuk nikon d3200, vagy picivel többért canon 600d. Ezek meg már jócskán 100 felett vannak, sajnos ez nem egy olcsó hobbi/foglalkozás/hivatás. :/

Szerintem várj még picit, ne kapkodd el. :)

2014. jún. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Oké :) köszönöm a választ! :)
2014. jún. 23. 21:51
 5/14 anonim ***** válasza:
Sajnos igaz. Nem érdemes ennyi pénzért venni készüléket. Tegyél még hozzá, és vegyél olyant, amiben van manuális beállítás. Avval megtudod tanulni az alapokat.
2014. jún. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Tanulj, aztán vásárolj. Felesleges pénzt költened, amíg nem tudod, hogy mire van szükséged. A legtöbb kezdő ezt rontja el. Összevásárolnak minden vackot drágán, hogy aztán amikor rájönnek, hogy mit szeretnének fotózni/nem is akarnak fotózni, fillérekért eladhassák őket. Tanulj, olvass és járj utána. Inspirálódj, nézz meg ezer és ezer képet.


Alapok:

[link]

[link]


Ha ezek betéve mennek és fejben tudsz váltani az expozíciós értékek között és ami még fontosabb, tisztában vagy a szenzorméret és a gyújtótávolság összefüggéseivel, képre gyakorolt hatásával és már tudod, hogy mit szeretnél fotózni, akkor vásárolj.

2014. jún. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Utolsó, nem túlzás ez egy kicsit? Már rég tönkrement volna minden gyártó, ha mindenki csak akkor venne a kezébe gépet, amikor már bemagolta az utolsó elméleti fogalmat is.


Mégis milyen expozíciós értékek között kellene fejben váltani? Mert ezt minden ilyen kérdésnél leírod, és most már nagyon kíváncsi lennék.


Szerintem a gyakorlat ugyanúgy hozzátartozik a tanuláshoz. A legjobb, ha vesz a kérdező akár használtan is egy gépet, amin vannak manuális beállítások (jó egy kompakt is, csak azon kevesebb a lehetőség), és megérti, mit hogyan kell állítani és mi a hatása. Ezt szimplán könyvből szerintem lehetetlen elsajátítani.

Bármilyen drágább felszerelést, fejlesztést én is csak azután vennék, ha már tudom, mit szeretnék, és nem itt kell megkérdeznem.

2014. jún. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

#7:

Az OKJ-s fényképész szakvizsga (most hagyjuk, hogy mennyire jó, ha van ilyenje valakinek és mennyit ad ez tudásban, de ha valaki komolyabban akar vele foglalkozni akkor ez a minimum, mivel a vállalkozásalapításhoz jelenleg ez a legkevesebb ami elég) tartalmaz olyan feladatot ahol fejben kell váltanod.

Példa:

Kint vagy a réten. Szeretnél lefotózni egy virágot egy Katicával. Tudod, hogy ISO 100-on, 1/250s záridővel f2.8-as rekesszel helyes expozíciót kapsz, de közben elered az eső (a fény mondjuk, hogy nem változik,mert előtte is felhős volt) és szeretnéd ha a cseppek minimálisan bemozdulnának a katica mellett, ezért a záridőt (állványról) 1/25s-ra változtatod. Milyen értékek kellenek ahhoz, hogy a fenti záridő mellett helyes legyen az expozíció? (Ott persze megspékelik még mondjuk egy szűrőhasználattal is, aminek ugye elvileg tudnod kéne, hogy mennyit vesz el de ezt most hagyjuk.) Ez amúgy nem is teljesen életszerűtlen példa, de ha az is lenne akkor sem árt ha valaki tud manuálisan helyesen exponálni fejben, ezt pedig a fenti cikkekből fényképezőgép nélkül is meg lehet tanulni. A másik pedig, hogy amíg fogalma sincs arról, hogy mi a gyújtótávolság és az, hogyan függ össze a szenzormérettel és a képalkotással (milyen gyújtótávolságú objektív mire jó etc...) addig felesleges bevásárolnia. Egy alap kitet persze vehet,de a többi felesleges.

2014. jún. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Rendben, de azert egy kezdonek erre nincs rogton szuksege. Ugyis azzal kezdi, hogy valamelyik elovalasztasi modban fotoz. Aztan majd megtanulja, bar a mai gepek mar sokat segitenek, hiszen ott az expo meres a keresoben.

En sem javasoltam, hogy vasaroljon be elore, csak egy olyan (akar kompakt) gepet, amivel ki tudja ezeket probalni, mikozben olvassa. Nekem sokat segit, ha nem csak latom, hanem rogton gyakorlatban is tudom csinalni.


Meg hat attol, hogy valakit erdekel a fotozas, meg nem feltetlenul akar ebbol megelni

2014. jún. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Vass Sándor ***** válasza:
Próbáld ki a panasonic FZ20 vagy 30-at.Kezdetnek tökéletes, ráadásul a keretedbe is /majdnem/ beleférnek!
2014. jún. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!