Szerintetek melyik a jobb? Nikon vagy Canon?

Figyelt kérdés

Találtam pár gépet ami tetszik is, de nem tudom eldönteni melyik lenne a legjobb 4 közül.


Nikon D70s+Nikkor AF-S DX 18-55 mm VR F3.5-5.6G

vagy

NIKON F40

vagy

NIKON D70+Nikkor 28-80 / 3,3-5,6 G

vagy

Canon 550D


Előre is köszi a segítséget :))



2014. nov. 14. 15:07
 1/3 anonim ***** válasza:

pontos, patikamérlegen kimért választ nem adhat senki. tanácsot viszont igen...ahogy én választottam..volt egynéhány kiváló/megfizethető gép, és a boltban azt választottam, amelyik a leginkább szerethetőbb volt..tapizni kell, gyönyörködni, aztán kassza..


ugyanis öröm legyen kézbe venni, ne csak szigorúan a tudományosság...

2014. nov. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Azt gondolom, a legkevésbé fontos dolog, hogy mi van a fényképeződre írva.

Ha leragadsz annál a kérdésnél, sosem leszel jó fotós.

Mert a gép nem számít.

Az objektív már picit fontosabb, de szerintem a fenti kérdéseken túl az a legfontosabb az, hogy találj egy megbízható gépet. Egy rendes aladótól.

Én kb 10 éve használok egy D70S-t, másodkézből. Az előző gazdája megbecsülte, és én is. A világ minden kincséért nem adnám el.

Arra koncentrálj, hogy megbízható eladótól vegyél egy korrekt gépet.

2014. nov. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Amíg nem teszteltél le ötven gépet standardizált módszerekkel és nem húztál le párszáz órát photoshopban, addig Nikon és Canon között nagyon sok különbséget nem fogsz látni. Mindkettő nagyon jó és megbízható gép, nem véletlenül piacvezetőek. Innentől kezdve vallás kérdése. Én Canonos vagyok, és szemrebbenés nélkül azt választanám, de egyedül azért, mert ahhoz már van vakum, objektívem, és megszoktam a kezelőfelületet. Hiába vennék egy jelentősen jobb - pl. profi kategóriás - Nikont, ha a modellem elfárad, mire megtalálom a beállításokat.


A fényképezőgép egy mód arra, hogy kommunikálj, ugyanúgy, mint egy billentyűzet. Arra való, hogy a lehető legrövidebb idő alatt a lehető legpontosabban ki tudd fejezni vele azt, amit megláttál, és a beállítások helyes használatával felerősítsd a kívánt, és elmosd a nem kívánt vonásokat.


Talán a 28-80-as objektív a D70-hez egy kicsit vonzóbb, mert azzal már kicsit előnyösebb portréképeket tudsz készíteni egy sima alapobjektívnél, de... ez sem egy olyan jelentős különbség.


Ilyen szinten egyet tudok érteni a korábbi hozzászólóval, fogd meg, és ami jól áll a kezednek és a pénztárcádnak, azt vidd magaddal! :)

2014. nov. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!