Bridge vagy DSLR fényképezőgép vadfotózáshoz és madárfotózáshoz? Canon SX50 vagy Sony Alpha 58?
Magat a ket gepet nem ismerem, de attol fugg, van-e penzed a gep mellett megfelelo objektiveket is venni. Madarhoz nagytele kell, portrehoz kistele, tajhoz inkabb szeleslatoszog. Ha minoseget akarsz, akkor ez 3 nem olcso objektiv.
Ha erre nem akarsz kolteni, maradj a bridge gepnel, abban alapbol megvannak ezek a lehetosegek.
Van különbség, persze. Az alap 18-70-el mondjuk pl. esélyed sincs vadat/madarat fotózni. Ez egy elég lényeges különbség. Ugyanazt tudom neked is javasolni mint már sokmindenkinek itt aki hasonló kérdést tett fel: tanulj, hogy aztán tudd mire van szükséged ahhoz amit meg szeretnél örökíteni. Te annyival előrébb vagy a nagy többségnél, hogy tudod mit szeretnél fotózni. Ez segítség, könnyebb lesz így, de nem pótolja azt, hogy tudd milyen hatással lesz a kész képre az expozíciós beállítások változtatása, melyiket kell választanod bizonyos végeredmény eléréséhez és pl. milyen kapcsolatban van egymással az objektív gyújtótávolsága és a szenzorméret illetve ez a kapcsolat milyen hatással van a kész képre, egyáltalán milyen gyújtótávolságú objektív kell adott kép elkészítéséhez. A Sonyhoz sem feltétlenül ragaszkodnék a helyedben, főleg ha vad/madárfotózni szeretnél, mivel nagyon-nagyon ritka a használt kiegészítő hozzá, így például egy nagytelét is kénytelen vagy újonnan megvenni 3-4 millió forintért, ahelyett, hogy használtan megkapnád 2-ért. Ha rám hallgatsz elmész egy boltba, megfogdosod, kipróbálgatod a Nikon és a Canon termékeit is, mert jóval elterjedtebbek, minőségben pedig nemigazán van különbség. Sokkal fontosabb, hogy tudd mit akarsz és ahhoz mi kell, hogyan kell.
Alapok:
Persze, hogy van különbség, másképp nem lenne köztük árbeli eltérés sem.
De nem mész semmire a tükrös géppel, ha nem tudsz rá megfelelő objektívet venni. Hiába akarsz 70mm-vel madarat fotózni. Döntsd el, mennyi a kereted, mert a tükrös gép zabálja a pénzt.
A tükrös gépre kb 1 millióért tudsz venni (a váz árán kívül) 1200- 1500mm-es objektívet (saccperkábé) de ami olcsó, az gagyi. A bridge kamera (sx50) 1200 mm-t tud a maga kicsi súlyával de nem lesz tiszta a képed. Nem mindegy h mennyiért milyen súlyt cipelsz :)
Az én obimon nincs semmi álca és a maradak hanyatt-homlok menekülnek ha meglátják, de a bridge kamera nem is érdekli őket , szinte pillanatok alatt jobb képeket csinálok vele gyorsabban mint a dslr-rel. De ez csak egyéni tapasztalat remélem :) A te számdékodnak megfelel inkább a bridge. És gondolom árban is jobb az.
Minden csak azon múlik mennyire komolyan gondolod azt a vad- és madárfotózást.
Játszani, szórakozni lehet a bridge gépekkel is, webre kicsinyítve még talán a képminőség is elfogadható, de ha megnézed bármelyik természetfotós verseny legjobb képeit, nem igen találsz köztük bridge géppel készülteket.
Nem azért használnak a komolyabb természetfotósok DSLR-t mert szeretnek sok pénzt kiadni rá és a kiegészítőire, hanem mert ezekkel érhető el jobb minőség.
Vehetsz bridge-et. Biztos csinálsz vele pár neked tetsző természetfotót is, de ha komollyá válik ez a hobbi úgyis a tükrösnél kötsz ki.
Nagyon köszönöm a fenti válaszokat! Akkor még egy kérdés: Ha a Sony DSLR-t választom akkor az alap 18-55-el veszem meg plusz veszek mellé egy Sony SAL-75300 75-300mm f/4.5-5.6 objektívet. Ennyi a keretem. Érdemes-e ezt választani vagy ez még annyira belépő objektív, hogy a Canonnal jobban járok? Olcsóbban még ott lenne a Tamron AF 70-300mm f/4-5.6 Di LD Macro (Sony/Minolta) objektív de ez nem tudom mennyire megbízható. Elvileg a mostanában gyártott Tamron-ok már szebb képet adnak mint a régiek.
Nyílván nem olyan mértékű a 300mm nagyítás mint a Canonnál de így is több a mostani gépem nagyításánál.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!