Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Fotósok! Ajánlatátok egy jól...

Fotósok! Ajánlatátok egy jól gépet?

Figyelt kérdés
Hobbi szintén érdekel a fotózás, és ehhez szeretnék egy megfelelő gépet vásárolni. Ami a legfontosabb, hogy közeli, makro képek készítésében jó legyen, de azért a távoli fotók is egész vállalhatóra sikerüljenek. Az anyagiak terén 40-45 ezer ft sajnos megállít. Tudom, egy jó képhez drágább masina kellene, de bízom benne, hogy ilyen keretek között is akad azért néhány. A márka nem annyira lényeg, mert eddig egy kis ismeretlen nevű gépem volt/van, úgyhogy ez befolyásoló tényező. Remélem tud valaki segíteni. :)

2014. okt. 17. 17:29
 1/6 A kérdező kommentje:
Jól leírtam a kérdést. Ez ciki.
2014. okt. 17. 17:32
 2/6 anonim ***** válasza:

"Tudom, egy jó képhez drágább masina kellene" - ez marhaság. A jó képhez alapvetően egy jó fotós kell, ha nemértesz hozzá, akkor a drága géppel is csak fost fogsz kreálni.


Semmi baj nincs az ilyen árú gépekkel, amíg nem a National Geographicba fotózol. A hangsúly a tehetségen és a tudáson van. (Nyilván csodát nem kell várni tőle, de hobbi szinten sokszor bőven elég egy ilyen gép.)


Például itt van a Canon SX170 IS:

[link]


Rekesz- és záridőelõválasztás, stabilizátor, makró akár 1 cm-ről is.

2014. okt. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2014. okt. 17. 20:44
 4/6 A kérdező kommentje:
Ment a zöld kéz.
2014. okt. 17. 20:46
 5/6 anonim ***** válasza:

"A jó képhez alapvetően egy jó fotós kell..."

Ez a marhaság, illetve csak ideális körülmények között igaz és akkor is csak részben. A jó fotós és az adott feladat elvégzésére alkalmas felszerelés EGYÜTT kell, ha valamelyik nincs meg, nincs meg a jó fotó és teljesen mindegy, hogy az alkalmas felszerelés vagy a tehetséges és a fényképezéssel tisztában lévő fotós hiányzik az egyenletből. Fényt csinálni nem tudsz tehetséggel, nem növeli az objektív fényerejét, a szenzor érzékenységét, az objektív gyújtótávolságát és nem javítja a rajzolatát, a háttérmosás minőségét stb...

2014. okt. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyébként ugyanazt tudom javasolni neked is mint amit annyi másik kérdezőnek már javasoltam. Tanulj, hogy tudd mire van szükséged. Amíg nem tudod mire van szükséged, addig nem vagy felkészülve arra, hogy használd azt. Másrészről pedig ha nem tudsz dönteni, menj el egy boltba, taperold meg a lehetőségként felmerülő eszközöket és szimpátia/ergonómia alapján dönts. A hobbifotózás lényege, hogy élvezd amit csinálsz, fontos, hogy szeresd a fényképezőgéped, legyen kényelmes kézben tartani. Minőségben pedig igazából lényegtelen, hogy mit vásárolsz, nincs akkora különbség azonos kategórián belül, ami indokolná, hogy ezt vagy azt ajánljuk neked. Funkcionalitásban persze eltérhetnek, de pont ezért kellene utánanézni.
2014. okt. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!