Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Fordított objektívvel szeretné...

Fordított objektívvel szeretnék makrózi. Ha az objektív nincsen elektronikailag összekapcsolva a géppel, akkor milyen rekeszértékkel tudok majd fotózni?

Figyelt kérdés
Több dolgot is hallottam, valaki szerint a legtágabbon marad, valaki szerint a legszűkebben, azt is olvastam, hogy ha a gépen beállítunk egy tetszőleges rekeszértéket és lenyomjuk a "rekesz előnézet" gombot és így lecsavarjuk az objektívet, akkor azzal a rekeszértékkel tudom használni az obit, amit beállítottam. Ez károsíthatja a gépet/objektívet?

2014. júl. 13. 14:02
 1/5 BazsiBácsi ***** válasza:

Ez legfőképp az objektívtől függ. A Canon EF objektívek többsége a legtágabb rekeszen áll, míg például a Sony A bajonettes objektívek meg a legszűkebb rekeszen. Régi manuális objektívek közt a beállított értéken, de a "beugróblendések" szintén 2 esélyesek: vagy tág, vagy szűk. Nikonokban nem vagyok jártas, az új AF-S viszont 99%, hogy legtágabbon áll.


Tehát írhatnál egy kicsit bővebb információt, hogy mégis milyen objektívvel.

2014. júl. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Na pont az ilyenhez kell bagóért m42-es holmikat vásárolni.
2014. júl. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
canon 18-55mm objektívvel szerettem volna kipróbálni
2014. júl. 13. 16:48
 4/5 anonim ***** válasza:
szia, ahogy tapasztaltam fordított objektívnél olyan kicsi lesz a mélységélességed hogy leginkább szűk rekesszel tudsz majd makrózni. Ez még függ a gyújtótávtól, minél kisebb a gyújtótáv, annál nagyobb nagyítást kapsz, és ott még kisebb lesz a mélységélesség. Ilyen célra valóban érdemes beszerezni egy régi objektívet rekeszgyűrűvel, de érdemes olyat venni amelyiken van egy M/A átkapcsoló, ezzel ki tudod kapcsolni a rekeszbeugratást, így amikor állítod a rekeszgyűrűt valóban rekeszel is. Vagy olyan objektívet kell nézni amelyik ha nincs fenn a gépen akkor mozog a blende rekeszelésre. Ilyen pl. a régi Pentax.
2014. júl. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Teljesen nyílt. (legalábbis nálam)
2020. jún. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!