Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Egy mostani 14 Mpx felbontású...

Egy mostani 14 Mpx felbontású bridge fényképezőgépet megéri lecserélni egy 6 Mpx felbontású de tükörreflexes gépre?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 14. 13:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
hát, 6 vs 14 már számít, mégha a tükrös géppek jobb fotózni meg szebb képet tud.
2014. ápr. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne? De kérdés, hogy milyen a bridge gépet akarsz lecserélni milyen dSLR-re?
2014. ápr. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Egy 6Mp-es régi DSLR nem nagy csoda, ezer éves az a szenzor már benne. Még ha valami csoda folytán jobb valamiben, rengeteg kompromisszumot kellene kötnöd egy mai géphez képest. Szerintem a kiskompaktok is jobb képet csinálnak mint az, hát még egy bridge.
2014. ápr. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Canon 10D-vel bármilyen kompaktot lenyomok. Az objektív az izgalmas kérdés...
2014. ápr. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Maga a képfelbontás semmit nem jelent, az egész egy népbutítás.

A 6 megapixeles gépekkel ugyanúgy tökéletes képeket - és nagyításokat csinálsz - mint az újakkal. A fényképező lényege Te magad vagy, illetve a másik fontos dolog a lencse. Minden más, hogy mennyire modern a géped, meg milyen algoritmust/szenzort/akármit használ, az már csak az emberek bebolondítására való butaság.


Egyébként igen, a dslr gépek jobb képeket csinálnak, épp mert jobb, minőségibb a lencséjük (többek között).

Nekem egy 10 éves, 6 megapixeles gépem van, és semmi kincsért nem cserélném el újabbra, nagyobb felbontásúra.

Egyrészt mert jó, működik, és összeszoktunk, másrészt mert olyan lenne, mintha Leonardo ecsetjét szeretném, miközben épp hogy pingálni tudok.


Van itt egy cikk erről [link]

de ha KEn Rockweelnél rákeresel a megapixel does not matter kifejezésre, megválaszolja ő is a kérdésedet...

2014. ápr. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek:)

Egyébként most ilyenem van: Fujifilm finepix s2800HD

és egy nikon d40-re vagy hasonlóra gondoltam.

2014. ápr. 14. 17:19
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Simán jobb az öreg DSLR.
2014. ápr. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is a régebbi dSLR-re szavazok.
2014. ápr. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Öreg DSLR-t vennék, de inkább Canon 20D-t, vagy 30D-t. Nikonnál gond van azzal, hogy a régi, olcsó AF objektíveket nem eszik meg a régi, olcsó vázak, mert nincs bennük motor. Viszont ha tudsz venni egy 18-105 VR-t, akkor penge lesz a D40 is.
2014. ápr. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

a 6 MPx szerintem teljesen elegendő. képminőség szempontjából a DSLR sokkal többet nyújt. pl. kevés fény esetén össze sem lehet hasonlítani a bridge képével, annyival jobb a DSLR-é.

de ahogy egy előttem szóló is mondta, leginkább Rajtad múlik, hogy milyen képek készülnek egy fényképezővel.

amit viszont tudnod kell, hogy a bridge kényelmes nagy zoomja sajnos DSLR-nél elég sokba kerül és "kényelmetlen" is lehet. hisz a nagy átfogású objektív drága, simán a fényképező árával vetekszik, illetve emellett a jobb eredmény elérése érdekében cserélgetni is szükséges az objektívet. ezáltal cipelni kell magaddal egy nagyobb fotós táskát is. ugyanez igaz, ha makrót is készítesz, ahhoz is szükséges lehet egy másik csereobjektív.

mindemellett, ha már nagyon hozzászoktál a bridge gép LCD-s élőképéhez, az is kicsit más lesz DSLR-nél. (általában élőképes módban lassabb az autófókusz DSLR-nél, ott igazából a keresőn keresztül lehet nagyon gyorsan fotózni)

2014. ápr. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!