Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hány mm-től érdemes nagy...

Hány mm-től érdemes nagy látószögre számítani DSLR objektíveknél? Mit érdemes venni, ha tényleg nagy látószöget szeretnék? Vagy valaki felvilágosít mit kell vizsgálni egy ilyen vásárlásnál? Láttam ilyen filléres adaptereket, azok beválnak?

Figyelt kérdés
Most egy 18-55mm-es EFS van a Canonom-on, de szerintem ez nem túl jó.
2014. márc. 26. 20:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem 11-16-os Tokinam van, szeretem. Fenyeros, strapabiro, minosegeleg jo. Csak cropos vazra.

Ezen tul ott vannak a halszem optikak, de az mar megint egy mas stilus.

A filleres dolgokrol nem sokat tartok. Lehet, hogy mukodnek, de a minosegnek megvan az ara. Ha mar fotozas teren penzt adok valamiert, inkabb koltok ra tobbet, de jo legyen az eredmeny. Gyakorlatban meg nemprobaltam ezeket az adaptereket, nekem eleg a 11mm.

2014. márc. 27. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 BazsiBácsi ***** válasza:

Én ilyen adapterekkel nem nagyon szórakoznék. A 18mm egész használható nagylátónak, én tájfotózásra használom f8-11-re lerekeszelve.


Ha tényleg nagylátó kell corp-os vázra:

[link]

[link]


Nem mondom, hogy olcsók, de nagylátók, és nem halszemek.

2014. márc. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!