Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mi a véleményetek a Canon Eos...

Mi a véleményetek a Canon Eos 1100D fényképezőről?

Figyelt kérdés
Le szeretném váltani a Nikon Coolpix L810 gépemet egy jobbra.Ezt néztem ki, mivel mindenképpen tükörreflexest szeretnék.Csak hobbi célra használnám,leginkább a kutyámat fotóznám vele.Árban 100 fölé nem szeretnék menni.Mit gondoltok ez megfelelő lenne erre a célra? A Nikonommal az volt a bajom,hogy nem elég élénkek a színek és nem is lehetett állítani rajta,illetve soha nem azt a pillanatot kaptam el amit szerettem volna.

2014. márc. 10. 16:22
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%

Barátnőmnek ilyen van, és nagyon jó képeket csinál vele.

Nem értek fotózáshoz, és nem is tudom milyen a jelenlegi géped. De az tuti hogy elég profinak néznek ki azok a képek amiket barátnőm csinál ezzel:) Vannak róla tesztek is egyébként neten, mi is olvastuk mielőtt megvette. Ha esetleg kell 1-2 kép írj priviben, és kérek barátnőmtől.

2014. márc. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Amatőr belépő szintű tükörreflexes fényképezőgép, a Canon hierarchiájának legalja, egyébként teljesen használható fényképezőgép, bár azzal az objektívvel amit hozzá kapsz, elég nehéz lesz jó kutyafotókat lőni, erre inkább valami telét javasolnék, de abból ha normálisat akarsz az minimum 100-150k használtan. Sajnos ez a móka elég drága.


Elsőnek: Ne használd a profi szót olyasmire amihez nem értesz, főleg ha nem tudod mit jelent. A profi a fotográfiában azt a fotóst jelöli, aki a fotózásból él, így olyan, hogy profi kép, nincs, esetleg egy profi fotós képe, viszont az általad leírtakból feltételezhető, hogy a barátnőd nem profi. :)

2014. márc. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem egy tökéletes kezdő/hobbi gép. Az eredmény azonban nagyban fog attól függni, hogy milyen obit teszel rá. De egy kompakthoz viszonyítva mindenképp előrelépés.
2014. márc. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
62%

Én nagyon szeretem, de NE!!! DCIII, HANEM IS II alapobjektívvel vedd meg!!!

És a tele sajnos tényleg kelleni fog a kutyához.

Az alapobjektív zoom-ja nem elég erős hozzá, vagy hogy mondjam konyhanyelven.

A 18 mm nagylátószög, az 55 mm kb. normál tartomány. A kutya ahogy futkos, hozzá tele kell.

2014. márc. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%
Jobban jársz egy D3100-al szerintem. Minőségre, tudásra sokkal jobb, és ár/értékarányban is jobb.
2014. márc. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%
Kedves utolsó! Kérlek fejtsd ki, hogy miért jobb a D3100 az 1100D-nél minőéségre! Hagyhatnánk már ezt a "Nikonajobb"/"Canonajobb" dumát mert nevetséges és álszent. Két teljesen jó rendszer közül egy kezdőnek választania leginkább ergonómia alapján kell, nem hamis minőségbeli különbségek alapján.
2014. márc. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat! Nagyon sokat segítettetek! :)

Valószínű akkor idővel beruházok egy tele objektívre is,de egyenlőre jó lesz az alap.Most az elsődleges cél,hogy a kiállításokon jó képeket tudjak készíteni a kutyusomról.

2014. márc. 12. 15:14
 8/13 A kérdező kommentje:
Amit kinéztem ahhoz pont IS II objektív jár:)
2014. márc. 12. 15:15
 9/13 gergoap ***** válasza:

Szia kérdező!

A Coolpix-nek valóban nincsenek jó színei, de ha jobbat akarsz, akkor felejtsd el a Canont! Sötét tónusú, mély színei vannak, nekem nagyon nem jön be! Inkább csak portrékra jó, tájképekre nem igazán, mert a zöld színt nagyon természetellenesen adja vissza. HA szép élénk színeket akarsz, akkor Nikon-t vegyél, higgy nekem!

Pár tesztkép: az élénkebb színűek a Nikonok:

[link]

[link]

[link]

2014. márc. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
5. vagyok. Hidd el, nem a levegőbe beszélek. Ebben a kategóriában jelenleg a nikon jobb. Nem az egész márkára írtam. De ha gondolod írd le miért az 1100D jobb?
2014. márc. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!