Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Vélemények a Canon SX 120 IS...

Vélemények a Canon SX 120 IS fényképezőről?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszik, de sokan leszólják, hogy ennyiért van jobb is.

Akinek van tapasztalata kérem írjon! Vagy ajánlhattok másmilyen gépet is!

Nehéz dönteni.


Van már egy Olympusom, azthiszem 2006ban vettem. Fe-115ös 5mpx-es de elsárgítja a képeket, csak napfényben csinál jót, és már újat szeretnék.


2010. máj. 26. 15:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem rossz, de talán nézd meg ezt az összehasonlítást:


[link]


A Fuji pár téren jobb (felbontás, video, zoom átfogás), pár helyen rosszabb (blende, záridő, stabilizátor).


Ezen a kettőn kívül nem tudok más jó vételt, olyat pedig pláne nem, ami ennyiért sokkal jobb lenne.

2010. máj. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
és ezek a rossz és jó tulajdonságok mennyire fontosak? tehát zárásképp melyiket ajánlanád?
2010. máj. 26. 21:54
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nem gond a méret és nem fényképeznél sokat gyenge fényviszonyok között, akkor a Fuji. Újabb típus, és az újabb általában jobb.


Ha viszont sok képet szeretnél készíteni alkonyatkor, vagy beltérben, gyenge megvilágítás mellett, esetleg éjszaka állványról, akkor inkább a Canon.


A videó a Fujiban szerintem egyértelműen jobb.


A három szempont közül válaszd ki, ami neked fontos és ez alapján dönts. Rosszul semmiképp se jársz. Én inkább a Fujit venném, mostanában nem vagyok elégedett a Canon termékfilozófiájával. Minden cuccom Canon, de csak azért nem adom el az egészet és veszek egy Nikon d700-at, mert akkor nem tudnánk a szerkesztőségben közösen használni az objektíveket.

2010. máj. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
hát ismerőseim közül is sokan a canon mellett állnak, de ellene is. azt hallottam hogy fotós szemmel az egyik legversenyképesebb márka. hát én már nem tudom...
2010. máj. 27. 15:27
 5/5 anonim ***** válasza:

A Canon általában jó, nincs vele semmi gond. De kompakt szinten a Fujival se. A márkaháború igazán csak a DSLR kategóriában dúl, ott is az objektívpark miatt. Az alatt nincs jelentős különbség. (Kivéve a HP, az egy trágya :-).

Tényleg azt vedd, ami szimpatikusabb. Ha megnyugtat, hogy Canon, akkor azt.Rosszul nem jársz vele.

2010. máj. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!