Hobbi fotózáshoz a Nikon D5000? Előnyök, hátrányok?

Figyelt kérdés
Eddig csak egy nagyon egyszerű kompakt gépem volt, most szeretnék venni egy dslr-t, és találtam használtan elég jó árban egy ilyen gépet. Tudom, hogy elég régi gép, de én csak hobbiként tekintek a fotózásra, és ahhoz úgy gondolom ez is megfelelne, de azért kíváncsi vagyok a véleményetekre.:)
2014. márc. 7. 16:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Tudod, mi az a gyújtótávolság, rekesz, záridő, mélységélesség?


Tudod, hogy milyen objektívekre lesz szükséged?


Tudod, hogy ahhoz, hogy egy dslr-rel jó képeket készíts, meg kell tanulnod a fotózás alapjait (legalább)?


Tudod, hogy ez egy nagyon dréága hobbi?


Tudod, hogy melyek azok a tulajdonságai a kompakt gépednek, amik miatt le akarod cserélni egy dslr-re?

2014. márc. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én nem rég vettem használtan egyet, ugyan másodváznak. Másodváznak most ennyire futotta, csak ilyen biztosításként, ha az elsődleges élesben bekrepálna, akkor legyen tartalék.

Mondjuk én főleg koncerteket szoktam fotózni, meg a műteremben portrézni. Koncerten még nem próbáltam, csak a műteremben.

Igazából teljesen használható... nekem egyedül a kijelzője nem szimpatikus, nem elég éles és a színei sem a legjobbak. Annyira használható, hogy megnézd (nagyítással) , hogy az élesség a helyén van-e.

Persze inkább az a lényeg, hogy milyen optikát használ mellé az ember...


De a kompakt után én mindenképp egy manuális beállításokkal rendelkező bridge gépet ajánlanék. Szoktam egész kis korrekteket látni a használtak között is.

Azzal tudnál gyakorolni, tanulgatni is a beállításokat. Mindenesetre még néhány könyv sem ártana mellé (persze a netről is lehet tanulni). De szerintem könnyebb, ha az ember ölében ott a könyv, és a leírtakat a gépen kipróbálgatja. :)

És ezután jöhetne a DSLR, mert akkor nem teljesen a nulláról indulna...

Ráadásul ha meggondolod magad, akkor mégsem költöttél rengeteget rá... persze ez csak az én véleményem.

Üdv!

2014. márc. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem légből kapott ötlet nálam, hogy vegyek egy jobb gépet.:) Már jó ideje olvasgatok könyveket meg oldalakat, de úgy gondolom jó lenne közben a gyakorlatban is elsajátítani, amiről olvasok. Egy jó ideig nagy dilemmám volt, hogy Bridge vagy Dslr, de eddig szinte mindenki azt mondta (itt is és személyesen is), hogy ha egy kicsit is érdekel komolyabban a dolog, inkább tükörreflexeset vegyek. Szóval, igen egy kicsit álmodozok róla, hogy gimi után esetleg valami fotós úton indulok el, de elég pesszimista vagyok... Még így is azt mondod, hogy inkább Bridge géppel kezdjek? Végül is egy ismerősöm, is azzal kezdte és csak utána vett dslr-t, miután fotós szakra ment fősulira.

2014. márc. 7. 20:55
 4/4 anonim ***** válasza:

#2. vagyok

Most néztem rá az oldalra, ne haragudj.

Én személy szerint még mindig egy combosabb bridge gépet mondanék. Nem rég futottam bele egy csaj oldalába, ahová a képeit tette. Egy fuji bridge gépe van, de olyanokat alkot vele, hogy sok DSLR géppel rendelkezdő amatőrt simán levert. Művészi képei is voltak, nagyon jó a meglátása is.

Szóval ha van manuális beállítása a gépnek és a manuált is tudja az ember, akkor egy bridge géppel is sok mindent lehet kezdeni (pláne ha vakupapucs is van rajta) - jó, persze fotós munkákat elvállalni azért nem, de az távolabbi jövő amúgy is. Már ha lesz ilyen.


Egy kis személyeskedés: nekem a két DSLR mellett van egy 12 megapixeles bridge gépem is, nem olyan rossz az sem. Általában a családban van, néha elkéri egy-egy családtag. Családi videókhoz szokták/szoktuk használni, tényleg tök jó minősége van a videójának, még azt is lehet manuálisan állítani.

A lényege, hogy ha lenne egy bridge gép is, szerintem az sem lenne pénzkidobás, akármikor jól jöhetne. Mondjuk lehet pl. videókamera is... :)) (viccen kívül, a fényképezőgépek videója jobb, mint a kis videokameráké).

Vagy esetleg később eladod, és akkor azt a pénzt félre rakod DSLR-re.


Természetesen nem akarlak befolyásolni, ez csak az én véleményem. Nem kötelező rám hallgatni, csak igyekszem hasznos tanácsokat adni. :)

Üdv,

B

2014. márc. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!