Ilyesmi minőségű (link) divatfotókat szeretnék készíteni (önkioldóval khmm). Milyen objektívet vegyek Nikon D31OO-hoz?

Figyelt kérdés

Szeretném, ha a háttér elmosódottsága 'opcionális' lenne, attól függően hogy hogyan állítom be a gépet.

Főleg kint fotózkodnék, de portéképeket is szeretnék csinálni, bent is.

Kit obik megfelelőek erre a célra, vagy nem?


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


2014. febr. 24. 13:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
35/1.8 vagy 50/1.8 kell neked, de mindenképp fix obi legyen.
2014. febr. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ehhez egy 50 f1.8 kell, mondjuk ez:

[link]

2014. febr. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszi szépen! Az 5O mm-es tud olyat is, ahol nem homályos a háttér vagy a kép egy része? Mert teljesen éles képeket is szeretnék készíteni. Olcsóbb verzió ebből nincs véletlenül? :D Vagy a 35-ös nem olcsóbb esetleg?
2014. febr. 24. 15:51
 4/10 anonim ***** válasza:
Nincs olcsóbb (csak olyan, amivel nem lesz autofókuszod), tud olyat is, hogy minden éles nem csak az alany.
2014. febr. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Már bocs, de a kérdéseid alapján abszolút nem vagy tisztában az alapfogalmakkal sem. Talán először annak kellene utánanézni, hogy mitől lesz "elmosódott" egy kép háttere.

Szerintem ezzel kezd, ne rögtön a divatfotókkal.

Ha van kitobid, állítsd 50mm-re, aztán nézd meg, mennyire tudod használni a céljaidra. Aztán állítsd 35mm-re, és megint próbáld ki. Akkor meglátod, hogy melyik a jobb megoldás.

Ilyen képeket lehet csinálni a kitobjektívvel is, nem látok bennük semmi különlegeset. (talán az utolsó előttit leszámítva).

Miért nem kezdesz el a kitobival fotózni, aztán meglátod, van-e szükséged másra.

2014. febr. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ha önkioldóval akarom, akkor pedig kell az autofókusz, igaz? Meg amúgy is, ha mozgásban lévő dolgot akar az ember fényképezni.. Akkor tulajdonképpen mindegy, hogy 35 vagy 5O? Ezzel nem vagyok még tisztában, hogy mi a kettő között a különbség.
2014. febr. 24. 22:41
 7/10 A kérdező kommentje:
Nincsen kitobi, azért írtam ki a kérdést. Nem vagyok semmilyen kezdő fotós vagy ehhez hasonlók, közöm sincs hozza, de attól még érdekelnek dolgok és olvasgatok a témában.
2014. febr. 24. 22:45
 8/10 anonim ***** válasza:

Önkioldóval ilyeneket elég nehezen fogsz tudni csinálni. A mélységélesség ilyenkor kicsi, (ezért homályos a háttér,) ha picit mellélő az AF, már rossz a kép. Ha lerekeszelsz, akkor nem lesz gond, de a háttér is éles lesz.


Az 50 és a 35 egy APS-C Nikonon (ilyen a D3100) nagy hatással van a perspektívára. Az egész alakos képekhez jó lehet a 35, a tágabb mellképekhez is, de a kalapos japán csajnak könnyen lesz ló feje, ha 35-öt használsz. A 35 inkább beltérben kellhet, ha nem tudsz hova hátrálni, vagy a piros kabátos csajnál, ahol sokat akarsz a háttérből is megmutatni.


Érdemes lenne kicsit utána olvasnod az alapoknak. Rekesz, záridő, fókusztávolság.


Ezen túl még a portrézás perspektíváiról is vannak írások a neten:

[link]

[link]

2014. febr. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi szépen!
2014. febr. 25. 09:05
 10/10 anonim ***** válasza:
Én ikább 85 mm-est használnék.
2014. ápr. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!