Érdemes-e tükörreflexes fényképezőgépet vásárolni hobby fotozásra?

Figyelt kérdés

Még csak 2 éve fotózok, de sajnos csak egy régi philipses kompatom van, ami elég szemcsés képet csinál és a zoomja elég gyenge. Már kinéztem a canon 600D-t és már meg is lesz rá a keret, de én szívesen fotózok mindent. Leginkább madarakat szoktam fényképezni tehát egy teleobjektív lenne jó, viszont makrót is sokszor készítek ha van rá lehetőség. Viszont az újabb objektív.

Maga a fényképezőgép váza is tud makrót nem? csak a megfelelő objektív nélkül max. nem lesz olyan tiszta a kép nem?

Inkább maradjak egy kompakt vagy Bride kameránál?



2014. febr. 20. 13:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak az a kérdés, mit jelent a "hobbi fotózás"?

Ha alkalmanként egy-két kattintást, akkor nem kell DSLR, ha azt jelenti, élsz-halsz a fotózásért és zömében ennek szenteled a szabadidődet, akkor mindenképpen.


Kompaktok, bridge-nek csúfolt ultrazoomok (értsd 40-50 ezres nagy zoomos kompaktok) jó része nem tud manuális beállításokat, vagy ha tud, sem ér sokat. A rekeszállításnak pl. kompaktnál/bridgnél nincs akkora hatása mint tükrösnél. Sokszor csak 1-2 rekeszértéket lépkedhetsz, vagy egy szimpla ND szűrővel helyettesítik a rekeszt, ami a mélységélességre nincs hatással.


A tükrös fényképezőgép váza magában nem tud semmit. Készít ugyan képet, de az használhatatlan. Megfelelő objektív kell rá a megfelelő feladathoz.

2014. febr. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Árban sokszoros szorzóról beszélünk. 600d 120 körül van, ahhoz egy amatőr, de már madárfotózásra is jó obi legyen 120 (Pl. Tamron 18-270). 240 körül járunk. Ha valódi madárfotós obit szeretnél, akkor 300e Ft körül lesz az alja, használtan. Makrózásra újabb obit nyugodtan számolhatsz újabb 100-assal, bár trükközni is lehet.

Kompakt gépek kb. 50e Ft körül már tudnak olyan zoom-ot, amire neked szükséged van, de még olcsóbban is, pl. ezek a képek kompakt-al születtek: [link]

Szóval - a leírás és a kérdésed alapján - elég lehet egy kompakt, idővel amúgy is kiforrja magát, ha majd sokkal jobb kell. Illetve az árat döntsd el, 50e vagy 250e.

2014. febr. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi! Hát igazán ha lehet mindenhova magammal viszem a fényképezőgépet hogy ha van bármi érdekes akkor azt lefényképezem. Azon is gondolkodtam hogy akár az 1100D is jó lenne mert ahhoz 120-ért már kapni egy alap telezoomot is. Esetleg az úgy megoldás lenne hogy a jelenlegi kicsi gép is jó makrót készít, hogy a madárfotózásra az új 1100D és makróra egyenlőre a kicsi kompakt?
2014. febr. 21. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!