Digitális tükörreflexes fényképezőgépet vásárolnák, Milyet? 20/F

Figyelt kérdés

Maximum 200ezret szánok rá.

Milyen márkáju és legföbbképp, milyen típusu legyen?

Csupán hobbi céljából kellene.Nagyon szeretem a természetet, teljes egészében és minden egyes apróságát.

Egy olyan gépet szeretnék, melyet nem kellene lecseréljek pár év múlva, mert akkor is megfelelne, annak ellenére, hogy én fejlődnék.


2013. jan. 27. 16:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nikon D3200
2013. jan. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Esetleg valami érvet, hogy miért ezt?...

Meg azt kérném, hogy ki honnan ért hozzá, mert számít az, hogy egy amatőr vagy egy ebben jártas szól hozzá.

2013. jan. 27. 20:58
 3/14 anonim ***** válasza:
Már előre érzem, h itt nikon-canon vita lesz :DDD szerintem amúgy ebben az árban mindkettő márkábol hasonlót kapsz és nagoyn jó mindkettő! tuti h nem kell lecserélni és büvitheted őket ahogy akarod..
2013. ápr. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem rosszból, de ha ilyen kérdést teszel fel miért nem inkább egy drága bridge-ben gondolkodsz? Szerintem a tükörrelfexest nem neked találták ki és hidd el, ezt a legnagyobb jóindulattal írom.

Sokkal jobban ki tudnád használni egy 150-200e Ft között lévő bridge képességeit. Egy ilyen árfekvésű gép évek múlva sem "avul" el.

2013. ápr. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Hülyeség, aki bridge-t javasol, miért ne vegyen egyből kompaktot?? bakker.


A tükrös gépekkel való ismerkedést is el kell kezdeni valahol.


Kérdező: én a helyedben egy használt vázon gondolkodnék, ami olcsó, kb 80-100ezres kategória, ehhez vennék egy teleobjektívet és valami fix obit.


Hogy konkrétan miket? Nikon d90-d5100 vagy canon 550d-600d.

2013. jún. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem mellesleg amit a bridge gépek nem-avulásáról írnak, az nettó baromság. A bridge gépek avulnak a legjobban, árban.
2013. jún. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Mivel a kérdező most ismerkedik a fotózással ezért javasoltam a fentieket. ( Bridge).

Kedves előző: javasolnál a Canon vázomra olyan telét ami tudja ezt, de nem haladja meg egy az előző bridge árát?


http://www.youtube.com/watch?v=rU5zVcCCDBc


Ne fáradj, ne fog menni. Az avulás szót idéző jelbe raktam.

2013. jún. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Mi van?


Ha nem értesz a fotózáshoz, legalább ne ekkora elánnal add magad.


A digitális fotózás tükrös gépekkel nem arról szól, hogy kinek van nagyobb zoomja.. fiam, te leragadtál az ovis "az én apumnak nagyobb a fütyije"-dolognál.


Nem a zoom-érték a fontos, hanem a fényereje az adott objektívnek. Ennek végállásban mekkora is?:)


De hogy válaszoljak a frappánsnak vélt kihívásra:


Fogsz egy tükrös gépet. Bármilyet. Az általad belinkelt és favorizált bridge-nél bármelyik, még egy 6 megapixeles 5-6 éves tükrös gép is jobb képet csinál.


Fogod a tükrös géped és fogsz egy kb 200mm-es obit. De lehet 250-es is. Fogsz egy telekonvertert (tudod, mi az? kétlem.) és figyeled a holdat. Ez egy viszonylag olcsó megoldás.


De lehetséges még az is, hogy egy régi orosz/japán obit applikálsz a gépre, vannak ehhez gyűrűk + telekonverter.


Eredmények: [link]


Vagy fogsz egy 50-100ezres csillagászati távcsövet és ráapplikálod a dslr-re.


Nem, nem volt fáradtság.


Kérdező: hagyd a bridge-fétisest szenvedni, fotós vagyok, eddig is szívesen segítettem itt bárkinek, aki kérdezett, csak sokszor nincs energiám az önjelölt akárkik sületlenségeit kijavítani. Most volt, de nem mindig lesz így:)


A bridge gépek egyedüli létjogosultságát abban látom, ha valaki elmegy nyaralni és nem akar drága tükrös gépet vinni, objektíveket cserélgetni és megelégszik a kompaktnál kicsit jobb eredménnyel.

2013. jún. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem. Arra gondoltam, hogy a bridge gépes dolgokkal sok mindent kipróbálhat a kérdező. És ha eldönti melyik irány tetszik neki.

Szeretném látni néhány képedet, megmutatnád légyszíves?

2013. jún. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Fogod a tükrös géped és fogsz egy kb 200mm-es obit. De lehet 250-es is. Fogsz egy telekonvertert (tudod, mi az? kétlem.) és figyeled a holdat. Ez egy viszonylag olcsó megoldás. "


Egy telekonverter ( egy jobb darab ) megközelíti egy a bridge váz árát. Én erről beszéltem.

2013. jún. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!