Nikon D3100 vagy Nikon D3200?

Figyelt kérdés
Érdekel a fényképezés és ezért meg szeretnék vásárolni a két gép közül az egyiket. A D3100-hoz már csak pár ezres kell de a D3200 elég sok kéne még. Nagyon sok a különbség a kettő között? Olvastam róla, de annyira nem tudtam eldönteni. Leginkább az aggaszt hogy 1080p-ben a D3100 csak 24 fpsben tud felvenni. Szerintetek melyik a jobb egy kezdőnek?

2014. jan. 14. 19:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha videózni akarsz inkább Canon, ha inkább fotó, akkor Nikon.


Ne felejtsd el, hogy nem csak a vázat kell megvenni, objektív(ek) is kell(enek) hozzá. A D3200 jobb gép sokkal.


Változások a két gép között: [link]


Összehasonlítás: [link] - a Specification menüpontnál, látod az adatokat is.

2014. jan. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igen tisztában vagyok vele, de leginkább KIT-ben szeretném vásárolni. Akkor szerinted érdemes még gyűjteni?

2014. jan. 14. 19:40
 3/7 anonim ***** válasza:
Én gyűjtenék még, ha nem lesz nagyon pénzed váltogatni a vázakat, akkor inkább D3200. De az obik fontosabbak, mint a váz.
2014. jan. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 BazsiBácsi ***** válasza:

Tisztázzunk 1-2 félreértést először is:


"Ha videózni akarsz inkább Canon, ha inkább fotó, akkor Nikon."

Ha videózni akarsz, akkor vegyél videókamerát! A DSLR gépek nem videózásra lettek kitalálva hanem fényképezésre. A videó mód csak a marketing miatt van benne. Az meg hogy fotózásra jobb a Nikon egyenesen hülyeség. Lehet neked millió forintos vázad is, ha hulladék gagyi objektíved van, olyan lesz a végeredmény is.



És most a kérdésre kicsit bővebben:

Gondold először végig, hogy szükséged van-e DSLR vázra. Ezt most komolyan mondom, mert elég drága "sport". Ha nincs normális felszerelésed hozzá (objektívek, vaku), akkor nagyjából annyira használható, mint egy jobbfajta bridge - csak épp az 60e forintból kijön. Nem utolsó sorban ott van az, hogy a DSLR gépeknél a garancia nem terjed ki a zárra, és alaphangon 30e forint a cseréje.


Amin még elgondolkodhatnál, az esetleg a MILC, ha már nagyon cserélhető objektíves gépekben gondolkodol. Ennek megvan a DSLR több előnye (APS-C méretű szenzor, cserélhető objektív, szolgáltatásokban is azonosak), viszont nincs a DSLR-ben megszokott zárszerkezet, és egy átalakítóval az adott márkán belüli DSLR vázra készített objektívet használhatod.


Amit még hozzátennék az az, hogy DSLR gépet automata módban használni olyan, mintha atombombával vadásznál verébre: lehetséges, de teljesen értelmetlen.

2014. jan. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#1 vagyok, ha már idézgetsz kedves #4-es, akkor alá is támasztom nekem, hátha újat tanulsz.


A belépő Nikon vázakban vannak a legnagyobb szenzorok, amik kvázi nagy mértékben befolyásolják a képminőséget, így ne mondd nekem azt, hogy egy ugyan olyan vagy hasonló obival a Nikon gépei nem csinálnak szebb képet a Canon gépeinél, mert ha ezt állítod az hazugság.


Az meg köztudott, hogy a Canon különösen odafigyel a videó funkcióra gépeinél, ennek megfelelően fejlesztett hozzá obikat és fejleszti továbbra is a funkciót. Igen is lehet DSLR-rel videózni, de enm egy videokamera, mégis van akinek fontos.


MILC kategóriát meg nem tudom minek ajánlgatod, amikor sokkal drágábban jön ki belőle, mint egy kezdő vázzal és obival DSLR kategóriában, nem beszélve arról, ha fejleszteni akar később.

2014. jan. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 BazsiBácsi ***** válasza:

#4-es az #1-nek: Oké, tegyük tisztába a dolgokat, lehet, hogy kicsit máshogy értelmeztük egymás válaszát, és ne legyen balhé.


Először is tisztázzuk, hogy én Nikon párti vagyok, és azt vallom, hogy APS-C kategóriával bezárólag jobbak a belépő gépei minden kategóriában. Valahogy a belépő szintek nem mennek olyan jól a Canonnak, mert nem is tudnak annyit, meg ár-érték arányhoz képest nem is olyan olcsóak. Legyen szó sima egyszerű kompaktról, vagy bridge-ről, vagy DSLR-ről APS-C méreten.


Igen, tisztába vagyok azzal, hogy a Nikonoknak nagyobb a CMOS szenzoruk (1.5-ös corp, még Canonnál 1.6-os), viszont az érzékelőn a pixelméret nagyjából azonos, mivel a Nikonoknak nagyobb a felbontásuk ugyanazon kategóriás Canonhoz képest: Canon 1100D 12,6 vs Nikon D3100 14,2 - merthogy a D3100-ra a Canonnak az 1100D volt a válasz.


Igen, itt lehetne a végtelenségig vitatkozni, hogy most a nagyobb pixelméret, vagy a szenzorméret a lényeg, maradjunk annyiba, hogy ugyanazzal az objektívvel közel azonos képet produkálnak UGYANAZON generáció BELÉPŐ szinten. Tehát nem azt állítom, hogy az 1100D szebb képet csinál, mint a D3100, vagy fordítva, mert úgy hülyeség, ahogy van, mert átlagban ugyan olyat (a D3200-at ne vegyük ide, mert az másik generáció).


Én azon buktam csak ki, hogy ha fényképezni akarok, akkor vegyek Nikont, ha videózni akkor meg Canont. Ha fényképezni akarok akkor vagy Nikont, vagy Canont, amelyik felé húz az ember szíve, vagy amelyihez márkahű. Ha meg videózni akkor vegyen egy videókamerát. Igen, tudom, hogy ezeken lehet videót venni (az én Canonomon még LiveView sincs, nemhogy videó).


És mint mondtam: NIKON párti vagyok, én mindenkinek a NIKON-t ajánlom, aki be akar lépni a DSLR kategóriába, és újonnak akarja venni, az NIKON-t vegyen: méghozzá D3200-at, mert nagyon jó váz lett, szép képet csinál, és "friss".


Igen, és jól láttad, hogy a Nikont ajánlom belépőnek, ha újonnan veszi az ember, és nekem meg Canonom van. A válasz egyszerű: ha használtan 50e környékén vesz DSLR-t az ember, akkor a Nikonnál csak a beépített AF-motoros verziót kapja meg, míg Canonnál ugyanaz az EF-S bajonett van, mint például az új 70D-nél.


Remélem, hogy sikerült tisztáznunk a nézeteltérésünket, és szent a béke.

2014. jan. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Természetesen nincs probléma! Ízlések és pofonok. ;)
2014. jan. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!