Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Canon 70-300 f/4-5.6 IS USM,...

Canon 70-300 f/4-5.6 IS USM, vagy 70-300 f/4 L USM?

Figyelt kérdés

Tudom hogy mennyivel jobb minőségű és szebb képeket készít az L széria, de úgy hiszem hiányolni fogom a stabilizátort...vagy van annyival jobb, hogy lassabb zár mellett is jobb képeket csináljon?

Aki esetleg használta már mindkettőt, attól szívesen fogadnék részletesebb kifejtést, esetleg tesztképeket is :-)



2014. jan. 14. 15:10
 1/4 A kérdező kommentje:
Vagyis 70-200
2014. jan. 14. 15:12
 2/4 anonim ***** válasza:

En a 70-200-at csak IS-sel használtam, de egyéb objektívek esetében is felmerül ez a kérdés (24-70 vs. 24-105).

Szerintem a felhasználás alapján dönts. Az L-nek biztos, hogy jobb a minősége, de milyen körülmények között használod? Érdekes a fényerő vagy odakint napsütésben fotózol? Vihetsz magaddal állványt?

A kérdés nem az, hogy hosszabb záridőnél is szebb képeket csinál-e, hanem az, hogy meg tudod-e tartani. (a minőség nem fog a záridőtől függni).

Az IS sem képes csodákra, de azért hasznos, főleg teléknél.

Bocs, hogy ténylegesen nem tudok segíteni, de gondoltam, azért leírom.

2014. jan. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Semmi baj, minden apró információmorzsával segítesz :)

Igazából minden téma érdekel, szoktam portrézni szabadban, sufniműteremben, tárgyfotó, szabadtéri lesifotó...meg néha szoktam sporteseményeket - vívást és focit neonfényben, illetve jégkorongot...itt jól jönne ugye a gyors záridő. Szoktam munkahelyen is vállalni események fotózgatását, itt kb mindenféle fényviszony előfordul.

Tájfotózni is szoktam, de arra egy Tamront használok amit nagyon megszerettem :)

Egy ideje foglalkozom már a témával ( úgy hat-hét éve... :D ) és úgy gondolom hogy elég stabilan tudom tartani a gépet...de azért van hogy nagyon örülök az ISnek - főleg 2-300mm környékén :D

2014. jan. 14. 22:37
 4/4 anonim ***** válasza:

Azok kozul, amiket leirtal, elso sorban a sportoknal erdekes a tele. Gondolom, ceges rendezvenyt nem azzal fotozol.

A 70-300-at sajnos nem ismerem. En is fotozgatok par eve, de a tele eddig kimaradt. Viszont eljatszottam ugyanezt a fent emlitett objektivparossal. Akkor az IS-t valasztottam. Azota lecsereltem a fenyerosebb, is nelkulire, mert rajottem, hogy a nagy rekesz szamomra lenyegesebb, mint az is. Nem nyertem vele annyit. Nalad ez kevesbe kerdes, mivel a masiknak sem nagyobb a fenyereje, csak max allasban.

Attol is fugg, milyen vazra teszed. Van eselyed novelni az iso-t lenyeges zaj nelkul?

Engem meggyoztek az L-es obik. Nincs sok obim, de a regieket eladogattam, es L-esre csereltem. Igy most szepen le vagyok fedve 100mm-ig, a telere meg eddig nem volt szuksegem.

Mennyire fontos neked a plusz 100mm? Egyebkent menj el egy szakuzletbe, ahol ki lehet oket probalni, es tedd ra a gepre. Loj parat pl odabent, es meglatod, mennyire kell az IS.

2014. jan. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!