Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Portréfotóra milyen gépet...

Portréfotóra milyen gépet tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés

180-200 környékén keresnék egy gépet portréra és úgy láttam, hogy ebbe a kategóriába a CANON 600D, illetve a NIKON D3200 (esetleg az 5100-es, bár az árban fölötte van valamivel a keretnek) férne bele. Évek óta fotózom, értek is valamelyest a kamerákhoz, viszont eddig más márkájú kezdő gépeim voltak és annyira egyezik a két fényképező és nem vagyok egyik nagy márka elkötelezettje sem (még), hogy nem nagyon tudok dönteni, főleg hogy pl youtube-on, is ahány video, annyi vélemény, és sokszor homlokegyenest az ellenkezőjét mondják, mint a másik.

Van esetleg bármi infótok erről, hogy melyik váz támogatja jobban a portrézást, melyik márka kompatibilis több objektívvel, és hogy úgy generálisan szerintetek van-e valami tény, ami a CANON vagy a NIKON oldalára dönti a mérleget?


Minden hasznos infót előre is köszönök!!



2014. jan. 12. 15:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Igazából ez a két márka nem véletlenül piacvezető. Nagyon hasonlóak, de azért apró eltérések vannak.


Ami téged érinthet a portré okán, azok leírom most.


Nikon: Jobb képminőség, minimálisan drágább objektívek, jó szerviz és garanciális feltételek, sok objektív és jó használt piac jellemzi. A D3200 ugyan egy remek belépő váz, de a 24Mpx-t túlzóan sok egy ilyen gépnek, ha teheted inkább D5100. Obiból portrézáshoz mindenképp egy fényerős fix kell pl.: Nikon Nikkor 50mm f/1.8G AF-S vagy Nikon NIKKOR AF 85mm f/1,8 D. Nem érdemes megvenni a 18-55-ös kitobit, mert elég rossz minőségű, portréhoz még alkalmas lehet a 18-105 VR, illetve a 55-300 VR.


Canon: Jobb videózási képességek, hatalmas objektív választék, adapterrel vagy anélkül is rámennek a régi manuális objektívek, melyeknek nagyon jó a rajzolatuk. Jó szerviz és garancia jellemzi. A 600D-t ajánlom én is, a Canon kitobik nagyon jók, a 18-55 IS II és az 55-250 IS II is, ezzel vedd, ha teheted. Viszont portréhoz itt is egy jó fix kell. Ha csak vázat veszel, akkor ajánlom mellé a legendás CANON EF 85mm f/1.8 USM, ami egy kiváló portré obi! Ez mellett van még a Canon EF 50 1.8 II, ami jó lehet neked.


Azt tudnod kell, hogy ezek cropos vázak, úgyhogy a gyújtótáv növekedni fog *1,5-tel kb. Illetve azt is, hogy a fényerős obik jobb AF kihasználása érdekében (2.8 blendétől) a Nikon D5200-ban és a Canon 650D-ben 9 fókuszpont keresztszenzoros a 11-ből, ami segíti a fókuszt.


Nem könnyű döntés tudom, meg kell tapizni a gépeket boltban, utánajárni az áraknak, hogy milyen obi kellhet még neked és az mennyi az adott gyártónál és utána dönteni.


A Pentax gépeket is átfuthatnád, ott belépő szinten is olyan vázakat kínál a gyártó, amit a többi gyártó nem. Két tárcsa, élőképnél fókusz visszajelzés, időjárásálló váz, vázba épített stabilizátor stb. Pentax K-500, K-30.

2014. jan. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
#1 vagyok, azt mondjuk nem írtad, hogy egész alakos vagy fél, vagy csak arc?
2014. jan. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva nem hiszem, hogy a két márka között óriási különbségek lennének, hogy az egyik jobb a portréhoz, mint a másik. Ez már az a szint, hogy bmw vagy audi.

Nagyjából az dönt, hogy kinek melyik jön be. Nekem Canon van, a Nikonnak nagyon nem áll kézre az irányítása, de aki azt szokja meg, akkor az tetszik jobban.


Az első nagyjából leírta a lényeget. Ne törekedj a minél több mp-re, és vegyél hozzá egy fényerős fix obit. Min 50mm, de inkább 85. (kivéve, ha tényleg teljes alakos képeket akarsz egy kisebb helyiségben csinálni).

Mindenesetre ennél kisebb gyújtótávon már nagyobb a torzítás, ami portréknál nem előnyös.

2014. jan. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A váz gyakorlatilag mindegy, a lényeg egy fix ötvenes, vagy 85-ös objektív. A 85 inkább arc, az 50 mellkép, vagy egész alak is, ha van hely. A legolcsóbb fix ötvenes a Canon f1.8, viszont ha globálisan nézzük, a Nikon 18-105 egy nagyon jó kitobi, aminek nem nagyon van Canon párja. Ha spórolnod kell, a vázon tedd, és mindenképp vedd kézbe egy elektronikai nagyáruházban a gépeket, mielőtt megveszed. Szerintem a leglényegesebb különbség Canon és Nikon között a gombok és a menük elrendezése.
2014. jan. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

huu, köszönöm az 1-es válaszoló kommentjét, igencsak részletes! Alapvetően arcokat szoktam fotózni, de idővel szóba jöhet egy teljes-alakos is, nyilván ez első sorban hely kérdése, amiből nem sok van sajnos.

3/4-nek teljesen igaza van a bmw-audi hasonlattal, és pont azért kértem itt segítséget, mert egy ilyen fényképező árának a kitermelése egy-két évet az átlagembernek (nekem) igénybe vesz, szóval csak úgy akármire nem szeretnék egy vagon pénzt kiadni. (csak azért mert ez egy nikon és húú az de menő, most már fotósnak érzem magam..:) )


Szóval ti összességében azt mondjátok, hogy vegyek egy akár olcsóbb vázat (mondjuk nikon d3100t -most csak a hasamra csaptam-) és a keret nagyobb részét egy fényerős obira tapsoljam el?:)

A kézbevétellel kapcsolatos tanácsot pedig feltétlen megfogadom, az sem egy elhanyagolható dolog:)

2014. jan. 13. 21:01
 6/14 anonim ***** válasza:
#1-es vagyok: vázat olcsóbb lesz cserélni később, a minőségi obik ahhoz is jók lesznek, azokat csak egyszer kell megvenni. Ezért fontos az elején alaposan eldönteni, hogy melyik rendszert (márkát) választod.
2014. jan. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A keret nagyobb részét jó optikába fektesd. A vázak gyorsabban avulnak és gyorsabban vesztik az értéküket, plusz saját személyes meglátásom, hogy a jó kép átlagban 60% fotós, 30% optika, 10% váz.
2014. jan. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nikon D3200 18-55 VR + 55-200 VR Kit -ről mik a vélemények..?:) Néztem a D3100-t, amivel igencsak tudnék spórolni a vázon, de a műanyag felület elriasztott...
2014. jan. 14. 19:03
 9/14 anonim ***** válasza:

Az osszes belepo vaz muanyagbol van, ez ne riasszon el. nincs azzal semmi baj. Gondolom, nem csapkodod a foldhoz.

Ezek az obik nem kifejezetten portrehoz vannak kitalalva. Ezekkel is fogsz tudni fotozni, de kevesbe mossa el a hatteret, nem olyan szep a bokeh, mint egy fix obi eseten.

2014. jan. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

tudtommal egy jó portré fotó alapja, hogy telével kicsit hátrébb megyünk és úgy bezoomolunk, így elérve a kellően kicsi mélységélességet meg mindent, amit csak kell....


Nem vitatom, h fix obival esetleg egy kicsit mosottabb a háttér és egyebek, de tényleg akkora nagy volna a különbség? Most egy fuji hs30exr-em van, (számomra fölöslegesen) nagy zoommal megáldva, és első sorban, ami miatt mindenképp váltanék DSLR-re az a képélesség-képminőség, gyors fókusz. Gondolod, hogy ezekben, (meg minden másban ami egy jó portréhoz kell)egy fix obi lényegesen jobbat tudna nyújtani??

2014. jan. 15. 23:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!