Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen tükörreflexes gépet...

Milyen tükörreflexes gépet ajánlanátok ez esetben? + milyen objektívvel?

Figyelt kérdés
Szeretek fotózni jelenleg egy panasonic bridge gépem van.A kedvenceim a macro fotók de szeretnék a portré fotózásban is fejlődni.Ugye ez 2 eléggé külön téma.Nem tudom hogyan válasszak mit kell ilyenkor figyelni?

2014. jan. 13. 21:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Alapesetben, költséghatékonyan meg lehet oldani a kettőt, ahogy én is megoldottam. Engem is ez a kettő téma érdekelt a legjobban.


Először is rendszert (márkát) kell választanod. Canon, Nikon, Pentax.


Mindegyiknek megvan az előnye és a "hátránya". Vegyük a belépő szintet, mert árat nem írtál, de gondolom itt kezdenéd.


Nikon gépek rendelkeznek a legjobb képminőséggel, de elég drágák, jó szerviz és garancia jellemzi, a használt piac is jól pörög itthon, az obi parkja is nagy.


Canon a legjobb videóban, viszont belépő szinten a legkisebb szenzorral rendelkező vázak az övék. Hatalmas obipark, adapterrel vagy anélkül rámennem a régi manuális obik is a vázra, amelyek olcsók és szép a rajzolatuk. Jó szerviz és garancia.


Pentax, a Nikon után a legjobb képminőséggel bír. Belépő szinten is komoly gépeket kínál jó áron, melyek sokkal jobbak a másik két gyártó belépőszintű gépeinél. Hazai jelenléte nem túl jó, kevesebb objektív van rá, mint a másik két gyártó gépeire, ezért a használt piaca is kisebb. DE rámegy az össze régi manuális obi, több mint a Canonra, ezek között sok régi Pentax, amik remek manuális obik. eBay-en rengeteg obit találni amúgy hozzá, csak itthon nem annyira elterjedt még.


Portréhoz mindenképp egy nagy fényerejű fix kell 50mm vagy 85mm F1.8 vagy alatta. Ezek mind a 3 márkából vannak hasonló áron, talán a Canon kínálja a legolcsóbban őket.


- Canon EF 50mm 1.8 II

- Canon EF 85mm 1.8 USM

- Nikon Nikkor 50mm 1.8G AF-S

- Nikon Nikkor 85mm 1.8G AF-S

- Pentax-A 50mm 1.7 (manuális)

- Pentax DA 50mm 1.8


Makrózásra ezek is jók, csak ugye ezekben nincs zoom, így egy alap kitobi is jó lenne erre a célra 55-300, 55-200, 55-250. Ezekre kell venni egy Raynox DCR-250 makró előtétlencsét, ami remek minőségű képet ad, vagy közgyűrűkkel megoldani.


Másik (drágább) lehetőség a makróobi, 100mm-es van mind három márkának és jó minőségűek, ezek portréra is jók, bár elég éles a képük, ami nem feltétlenül előnyös.


Vázak:

Nikon D3200, D5100, D5200

Canon 600D, 650D, 700D

Pentax K-500, K-30, K-50

2014. jan. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a részletes választ.Lesz min gondolkodni.Néztem az egyik obit nem semmi képeket csinál de az ára sem semmi.Most egyelőre a Canonnál vagyok hogy talán az lesz de még nézelődöm ismerkedem a gépekkel egyelőre elméletben...kicsit félek még a tükrös gépektől de így voltam először az első gépemmel is.Most meg már kicsit eluntam.Az biztos hogy nagyon széles a választék és azért érteni is kell hozzá.Mit veszünk aztán mit hozunk ki belőle...azt tudom legalábbis úgy hallottam hogy kit obit alapból adnak a gépekhez?Csak az nem mindenre jó...
2014. jan. 13. 21:49
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez így nem igaz, hogy "adnak". Benne van az árban általában, de kevesebbért, mintha külön vennéd meg, ezért érdemes azzal venni. Külön vázat is lehet venni általában amúgy.


Ha Canon felé hajlasz, akkor mindenképp kit obival vegyél gépet, amennyiben újat veszel. A 18-55 IS II és az 55-250 IS II is egy remek obi, jó minőséggel. Használtan jó váz lehet még az 550D is. A Canon EF 85mm 1.8 pedig egy legendásan jó portré obi!

2014. jan. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen én is azt néztem a portréhoz, akkor valahogy ráéreztem :)
2014. jan. 13. 22:16
 5/10 anonim ***** válasza:

Tenyleg nem irtad, hogy mennyit szansz a gepre. De ha ez a ket tema erdekel, akkor en meggondolnam, hogy erdemes-e ket kulon objektivet, meg macro elotetlencset venni.

Ott a 100mm-s makroobjektiv, ahogy az elso is mondta. Van belole sime es L-es verzio is canonra. Szerintem az neked tokeletes lenne, hiszen cserelgetned sem kellene. Remek portrezni, egy kapcsolo atallitasaval pedig 1:1-es makroobi. Kell ennel tobb?

2014. jan. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Pénz nélkül nehéz a felállás, de én portrézni és makrózni is a Canon 100L-t használom. Nem lehet vele papírlap vékonyságú DOF-ot csinálni, de minden másra remek. Plusz könnyű és van IS, ami kevés fényben sokat segít.
2014. jan. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ezt most így nem tudom pontosan megsaccolni de gondolkodom hogy vegyek külön objektívet ami mégis csak többet tud mint a kit, néztem egy 100asat ami szuper macrókat készít és elvileg tud jó portékat is.De elcsábultam a másiktól is ami meg kifejezetten a portéra van.Amit én néztem macróra az elég drága 170 ezer körül van.Annál valamivel olcsóbbat szeretnék.Ti milyet ajánlanátok ami mindkét célra megfelel?Az valóban jó lenne ha nem kellene cserélgetni.A gép úgy gondolom a Canon 600D lenne.
2014. jan. 14. 16:10
 8/10 A kérdező kommentje:

Ezzel szemezgettem: [link]

[link]

Annyi biztos hogy több macro témám lenne tehát valahogy próbálom ezt is előtérbe helyezni.Viszont a géppel együtt ez már elég nagy összeg. :-(

2014. jan. 14. 16:20
 9/10 A kérdező kommentje:
Húha hát ez nehéz döntés lesz,nézem ez az L széria még drágább...de szuper képeket készít.Igazából nem akarok túlzásokba esni azért az ember mégiscsak sokallja ezeket az összegeket.De ha valakinek fő része az életének a fotózás és komolyan veszi szeretne előrébb lépni akkor csak megéri?Igazából lenne rá keretem de eddig úgy voltam vele fő a fokozatosság...még meggondolom. :-) Köszönöm a sok hasznos infót már most okosabbnak érzem magam.
2014. jan. 14. 17:22
 10/10 anonim ***** válasza:
Draga, de ez van. Lehet szorakozni elotetlencsekkel, de a minoseg nem lesz ugyanolyan. Lehet, hogy csak hobbi, de ha tenyleg szep kepeket akarsz, aldozni kell ra. Ha megengedheted magadnak, vedd a 100mm 2,8L-t. En szinte le sem veszem a geprol.
2014. jan. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!