Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Tükörreflexes gépet szeretnék...

Tükörreflexes gépet szeretnék venni. Ajánlanátok jókat?

Figyelt kérdés
Ár kateg.: 100-140000-ig. Analóg géppel dolgoztam eddig, az élmény miatt, de váltanék. Szakemberek, hozzáértők segítségét várom nem turistafotósokét.Köszi!
2013. szept. 4. 17:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Használt vásárlás szóba jön? Milyen objektívjeid vannak? Milyen bajonett vagy csatlakozó?
2013. szept. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A gépemet már eladtam az objektívekkel együtt. De van még egy 35 mm-s m42 objektívem. Használtat nem vennék.
2013. szept. 5. 10:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha a 35 mm-est szeretted, és most is szeretnéd használni, akkor Canon gépet vegyél, mert ahhoz van lencsetag nélküli m42 adapter, amivel lehet végtelenbe fókuszálni. Nikonból csak üveges van, ami rontja a képet. Canon lett volna a javaslatom akkor is, ha szóba jön a használt, mert egy régi 30D-t már elég olcsón meg lehet kapni, és kis pénzből az egy elég jó gép.


Így, hogy csak újat vennél, szerintem az 1100D-nél magasabbra ne törj, mert nem marad objektívre pénzed. (18-55 IS kitobi a minimum, a DC III-at kerüld).


Ha nem ragaszkodsz a 35-öshöz, akkor Nikon D3100 + 18-105 VR már van ennyiért, az egy jó minőségű, általános belépő szett.


Általában igaz, hogy az objektív fontosabb, minta váz, de talán ez nem új.

2013. szept. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi! a Canon 1100D-hez tudnál jó objektíveket ajánlani esetleg? persze az m42-est megtartom,de telhetetlen vagyok
2013. szept. 6. 11:23
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy jó? A kitobi nem rossz, de én lecseréltem a 24-70 f2.8-at a 24-70 f2.8 II-re, mert nem volt elég "jó".


Egy elég komoly utazóobjektív a 15-85, de az sem olcsó dolog, és rossz a fényereje. A 17-55 f2.8 még drágább, de még jobb.

2013. szept. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!