Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Szeretnék komolyabban fotózni,...

Szeretnék komolyabban fotózni, mi kell hozzá?

Figyelt kérdés
Normális válaszok érdekelnének ezzel kapcsolatban. évek óta fotózok de csak kis "zseb" géppel, és nagyon megszerettem a dolgot, viszont nem tudom mennyit kellene rászánnom magam hogy egy-két fizetős munkám is legyen a későbbiekben (főként a modellfotózás érdekelne, inkább művésziesebb portrék, az akt kicsit kevésbé) Tényleg rengeteg rá kell költeni egy hiperszuper gépre és csak azzal lehet jó képeket készíteni, vagy ez relatív? A fotózáshoz szükséges ismereteim már megvannak. Persze még van mit tanulnom de sokmindennel tisztában vagyok már. Hogy lehetne elindulnom, és ennek milyen költsége lenne, milyen árban lenne érdemes gépet vennem vagy még egyéb plusz felszerelést?

2014. jan. 1. 19:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
a tehetség sokkal fontosabb. van ismerősöm, aki 200k-s géppel dolgozik de olyan képeket láttam csak tőle amiket egy iphoneal is lehetett volna csinálni. egy belépő szintű gép + 2-3 normálisabb obi már bőven elég kezdésnek.
2014. jan. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! És egy belépő szintű gépnek mit javasolsz? Illetve mennyi lenne így egy-két objektívvel? Mert az a baj ahány távoli fotósismerősöm, annyifélére esküsznek, valaki a Nikonokat élteti, valaki a Fujit isteníti, én meg nem tudok eligazodni.
2014. jan. 1. 20:04
 3/15 anonim ***** válasza:

Nikon vagy Canon, amelyik kézre áll jobban, és a XXX kategória (600,650,700 amelyiket gondolod és belefér, ezeknek jobb a fogása és a képernyője, tudása mint 1100dnek)


illetve Nikonból ezek "párjai"


objektívnél meg sokak szerint kezdetnek elég a kitobi, mellé meg egy tele (ha van pénz Canon 80-200)

2014. jan. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
azaz 70-200 :)
2014. jan. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Fizetős munkához végzettsêg (mert jelenleg csak így alapíthatsz vállalkozást), számlaképesség, nem belépő felszerelés és megfelelő tudás (nem ezt "zseb"géppel nem szerezheted meg).
2014. jan. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de én sem hiszem el, hogy egy kompakt géppel megfelelő tudást szereztél ahhoz, hogy fizetős munkába kezdj. Egyrészt ehhez végzettség és számlaképesség kell (ahogy korábban írták), ha nem feketén akarsz működni.

Az meg, hogy elég egy belépőszintű gép meg egy kitobi... ezt gyorsan felejtsd el.

Nem tudom, konkrétan mire gondolsz, de a modellfotózás világítást igényel, vakurendszert, esetleg stúdiót. Nem abból áll, hogy kimész a parkba és kattintgatsz.

Kevéssé a vázon múlik, de objektívből minőségi kell, és ez nem néhány tízezres beruházás.

Szerintem vegyél egy kezdő gépet, és még nagyon sokat gyakorolj, mielőtt arra gondolsz, hogy pénzt kérsz érte (főleg illegálisan).

Ha vannak ismereteid, ahogy állítod, akkor pontosan tudod, hogy az adott feladathoz milyen felszerelés illik, mert ez is hozzátartozik a "tudáshoz".

2014. jan. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
szerintem egy canon eos 650D( vagy 700 ami szerintem nem éri meg), de 600D-t már annyira nem ajánlom, meg veszel hozzá egy fényerős fixet portrézni, olcsó a 50mm fix, de inkább valami 100mm körült nézz... :)
2014. jan. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%
#7: Gondolod, hogy ezzel már lehet fizetős munkákat vállalni úgy, hogy eddig csak "zseb"géppel fotózott?
2014. jan. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem kell úgy lihegni, a kérdés, hogy milyen gépet vegyen, amivel akár fizetős munkát is vállalhat a későbbiekben.


Ha meg tudod válogatni, mit vállalsz el, és mit nem, akkor egy 150-200 ezres gép, meg hozzá ugyanennyiért fix objektívek elegek lehetnek. Ezzel már nyugodt rendezvényeket, vagy kreatív fotózásokat végig lehet tolni, ha a munka profilja illeszkedik az objektívparkhoz és nem kell vaku. Ha hirdetni akarod magad, mint szolgáltatást, és nem te választod meg a munkákat, akkor milliós nagyságrendű felszerelés kell, hogy minden szituációra tudj készülni (arra is, ha pl. tönkremegy a gép egy fontos esemény közben.)


Ha még hiányosak az ismereteid (erre jó esély van), akkor kezdj egy említett vázzal, és egy 18-55 vagy 18-105 objektívvel, hogy tanulhass. 6-10 hónap múlva lehet venni új üveget.

2014. jan. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha ez így működne...
2014. jan. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!