Nikon D3200 vagy Pentax K-30?

Figyelt kérdés
Nem tudok dönteni... első gépen lenne, 18-55 + 55-300-al venném őket. Makróra, portréra és természetfotózásra kellene. Képminőség, időtállóság, későbbi hosszabb obik árai és a szerviz érdekelne leginkább. Melyik a jobb választás?

2013. dec. 30. 22:56
 1/5 anonim válasza:
Pentaxos vagyok és hiszek a pentaxban! A pentax jobb de szvsz. ne k30 at hanem egy k-5 öt vegyél, sima szériából, ne a kettesből. A k 5 sokkal többet nyújt! Obik terén is a pentax a jobb :D! A pentaxnak nem csak a minősége jobb de tovább is bírja, az én k 5-öm másfél éves de úgy néz ki és úgy működik mintha most jött volna a gyártósorról! A pentax jobb (Be srtonger, be faster, mutch better :D)
2013. dec. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
D5100 nem jöhet szóba?
2014. jan. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Pentaxom volt korábban, K200D. A kategóriáján belül a legjobb volt. Viszont amikor váltani akartam egy jobbra, akkor egyszerűen nem volt alternatíva, csak a K-5, K-7, aminél a váz is 300.000 felett volt. Szóval nem volt átmenet.


Ezért váltottam Nikon-ra. a Belépő D3100-tól egészen a profiig sok szint van, így jutottam a D5100-hoz. Jobb, mint a 3200, többet tud, kivéve az érzékelő felbontást, mert a 3200 24 Mpixeles..de számomra ez nem volt szempont.


A K-5 nagyon jó váz, de azért vegyük figyelembe a kérdező igényét is, hiszen a K-5 kétszer annyiba kerül pontosan, mint a D3200.


Ezért javasoltam a D5100-at.


A K-5 mellé inkább a D5200, D5300, vagy D7000-es vázat tenném, ezek viszont szerintem jobbak a K-5-nél, és újabbak is.

2014. jan. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A K-30 pont a kettő között van árban, azért gondoltam, amúgy a D5100 is szóba jöhet.


A legnagyobb dilemmám az, hogy melyik mellett határozzam el magam. Makró és portréfotózás lenne az elsődleges, hobbi szinten egyelőre. Ezekhez néztem is obikat. Pentaxhoz nincs megfizethető 85mm körül f1.8, de van időjárásálló makró 150e-ért, ami Nikonra 250e, bár ott a Sigma 105/2.8, ami egy remek darab. Vázban viszont sokkal jobb a Pentax, de nincs kihajtható kijelző... Nem egyszerű ez.

2014. jan. 27. 15:05
 5/5 anonim ***** válasza:

A Pentax váz anyagminőségben veri az összes többi konkurenciát, ez biztos.

A K200 vázam is már por és cseppálló volt, és a kijelzője 4 év használat után, védőfólia nélkül is karcmentes volt. A Nikon-om 3 hónap után karcos volt kicsit.


Találsz Pentax-ra is obikat már, ez nem gond. A gond később lehet, ha el akarod adni, mert egy Canon, Nikon váztól, obitól könnyebb megszabadulni

2014. jan. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!