Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mikor lesznek tűéles képek?

Mikor lesznek tűéles képek?

Figyelt kérdés
Nekem van egy Canon EOS 500D-m 18-55-ös kitobival. Jó képeket szoktam csinálni, többnyire embereket, jeleneteket, portrékat fotózok, biztos kézzel, lehetőleg mozgás nálkül, vagy a holtponton, ha van kis mozgás. AF-et használok. A sok elfogadhatóan jó kép között kb minden ötszázadik azonban feltünően jól sikerült tűéles kép. Azt nem értem, hogy ez mitől függ, és miért ilyen ritka. Rossza az AF és annak kel véletlenszerűen jól stimmelnie, vagy pár miliméter mozgás okozhatja, hogy nem tűéles a kép? Ez utóbbi esetben is többet várnék még véletlenszerűen is.

2013. dec. 29. 19:32
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
#5 vagyok, sajnos ha az obi AF hibája a gond, akkor ezen a gépen semmit. Ha kiméred, hogy pl. backfókuszos, akkor add el és vegyél egy másikat. Javaslom, hogy legyél korrekt, mondd meg, hogy ez a hibája, picit csökkenti majd az értékét, de ha valakinek olyan (komolyabb) gépe van, ahol ez korrigálható (pl. 50D), őt nem fogja meghatni. Mondjuk kitobit ritkán tesznek rá egy komolyabb gépre, de találkoztam már ilyennel is, van rá esély.
2013. dec. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!