Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Az alábbi objektívhez mekkora,...

Az alábbi objektívhez mekkora, és milyen márkájú szűrőt ajánlotok?

Figyelt kérdés

Nikkor 50mm 1:1,8 G


Ez ugye egy fix 50-es objektív, ennyit tudok:)


Ajándékba szánok szűrőszettet. Nem igazán értek hozzá, de tudom, hogy ezt szeretne a férjem.

Igazából elsőre azt gondoltam, hogy ez egészen egyszerű dolog lesz, de mégsem...


A másik objektívhez van:

CPL

close-Up+4

Uv


Ami furcsa nekem, hogy az 50-es objektívre lehet, hogy 58mm-es szűrő kell?


Az előbbi 3 közül egyik sem polár szűrő (jól gondolom?)


/Dörr 58mm Digi Line All-in-one Kit (UV+CPL+Close-up+4-es) szettet gondoltam amúgy megvenni/


Ez jó?

vagy inkább egy polárszűrőt (ha jól értelmeztem és ez egyik sem az:D mivel úgy tudom annak azért magasabb ára van.


Melyikre van jobban szüksége az embernek?


Linear vagy cirkular kell erre a fix objektívre, ha mégis polárszűrő lenne praktikusabb?



kösznöm


2013. okt. 31. 16:15
 1/7 A kérdező kommentje:
Áhhá...a cpl az a polárszűrő
2013. okt. 31. 16:30
 2/7 anonim ***** válasza:

igen, erre 58mm-es szűrő való.. :) és az mindegy hogy a gyújtótávolsága mennyi (jelen esteben ugye 50mm), mert az ugyea szűrő a frontlencse átmérőjéhez kell igazodjon:D

nekem az 55-250mm-es obim szűrői is 58mm-esek

és én max egy UV szűrőt tennék rá, mert az kiszűr egy ténylegesen káros tartományt+védi is a lencsét... amit a többi szűrő tud, azt utólag photoshopban kisebb minőségromlás mellett meg lehet oldani :) de te tudod végül is :D

2013. okt. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm..


Uv szűrője van már rá..nagyon szeret vizet fotózni, emiatt szeretne (azt hiszem) polárszűrőt.

Szokott PS-olni, de szereti inél kevesebbet használni:)


végül egy makro előtétlencseszettet választottam, mert ez volt a másik dolog amit szeretne és (többek közt) hiányzott neki. Persze jobb lenne egy makro objektív... de arra még vár egy " kicsit" :)

2013. okt. 31. 17:12
 4/7 A kérdező kommentje:
jah és ezt nem a fix objektívre.
2013. okt. 31. 17:12
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia. Ha szeret vizeket, patakokat, vízeséseket fotózni akkor szerintem megérné neki egy ND szett, ami ND2, ND4, és ND8-ból áll. Ezek szürke szűrők, minél nagyobb a szám, annál sötétebb. A lényege az, hogy ezzel a szűrővel csak kevés fény jut az objektívbe, így hosszú záridővel kell fotózni, amitől viszont szép selymes lesz a víz.
2013. nov. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Még annyi jutott eszembe, hogy néha egy szürkeátmenetes szűrő is jól jöhet, ennek egyik fele sötét, és fokozatosan világosodik. Ha tájképet készít, akkor ha a tájra mér fényt nem lesz túl világos az ég a képen.


[link]

2013. nov. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2013. nov. 1. 06:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!