Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » GoPro-val kapcsolatos kérdés?...

Csák Norisz kérdése:

GoPro-val kapcsolatos kérdés? (többi lent)

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni videózni és már kiszemeltem magamnak egy GoPro Hero3 Silver Edition-t. Még vennék hozzá egy LCD Touch BacPac-et. Ha valaki nem tudná az egy LCD kijelző, ami arra szolgál, hogy lássuk mit veszünk fel stb. Vennék hozzá még egy GoPro fejpántot (ez arra fog szolgálni, ha UNBOXING lesz akk felrakom a fejemre és nem kell egy kézzel kibontani azt a rohadt csomagot XD) De ennek az az egy hátránya van, hogy nem lehet kifordítani a kijelzőt, hogyha magamat veszem azért lássam mit veszek :S Szerintetek megéri?

2013. szept. 30. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintünk teljesen elvagy kockásodva.
2013. szept. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi éri meg?
2013. szept. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
ha lehet értelmes válaszokat küldjetek! köszönöm
2013. szept. 30. 12:41
 4/6 anonim ***** válasza:
De mi a kérdés?
2013. szept. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A GoPro egy akció kamera. Szép a képe, sok jó kiegészítője van, de unboxingot és hasonlókat videózni marha drága, és nem is igazán jó. Az árából kijön egy állvány és egy kifordítható LCD-s fullHD kézi kamera...
2013. szept. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Annyi a különbség a normál kézi kamera és a GoPro között, hogy amíg a kézi családi kamerával 55-60 fokban láthatod, viszonylag csak szűken, hogy mi van előtted, a GOPRO-val 170 fokban vehetsz fel egy képen. Annyit lát élesen mint a szemed perifériás látással együtt.


Már korábban én is tettem fel bringára normál kamerát és jól is vett fel, már ami keveset a szűk látószög miatt láthatott. Ami közvetlenül előttem volt, azt láttam visszanézéskor de az főleg az út közepe amerre haladok. A látvány inkább a két széle felé szokott lenni pl. egy erdőben. A fák és sziklák, panoráma, netán állatok.


A hagyományos kamerával mikor oldalt történt mellettem valami, abból már semmi nem látszik a felvételen.


Még nincs nekem sem ilyen kamerám de majd jövőre megnézek egyet, addigra kijöhet az újabb is kedvezőbb áron, ahogy olvastam. Sőt a youtube-on láttam már ugyanezt 3D-vel is, kettő optika volt az elején. Arról viszont több infót nem találtam. A 3és fél perctől látható:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=G4J..


Hagyományos kamerával próbáltam felvenni bringán a kormányra erősítve út közben. Sőt volt amikor sisakra erősítettem kamerát, akkor is csak úgy látszott amit szerettem volna felvenni, ha nagyon pontosan rá irányítom a szűk látószögét, de menet közben inkább az utat figyeli az ember és csak nagyjából próbál a fejével irányba fordulni, hogy azon a szűk 55 fokos látószögön belül mozgás közben közel azt meg is találja amit szeretne. Igaz így eléggé remeg és imbolyog is, szintén a szűk látószög "probléma" ezt sokkal zavaróbbá is teszi.


A GOPRO-val (szerintem) nem lehet ilyen gond, hogy szűk szögben látna. Az annyit lát félkörben, mint amikor szabad szemmel nézel előre, és oldalt is látod a mozgást.

Az is lát annyit de mindenhol élesen.


Szerintem kinti, sportolás közbeni felvételekhez csak az használható jól. Az szűk látóterű "családi kamerák" csak arra jók, hogy felveszel valamit és otthon vissza nézed és csalódottan keresed a látvány oldalt lemaradt és így hiányzó részeit.


Már nekem is megfordult a fejemben, hogy kellene valami hasonlót, de leginkább a GOPRO-t.


Állítólag ez év végén jön ki valami újabb ebből a típusból ami fényérzékenyebb valamivel és talán olcsóbb is lehet valamivel.

http://www.youtube.com/watch?v=CNyugZGpYDI

ha rákeresel a GOPRO4 névre akkor van több infó róla a neten, sőt a másik fórumba illesztett linkeken is.

GOPRO oldalak:

[link]


Egy fórum a témáról:

[link]


Érdemes visszamenőleg olvasgatni!


Szerintem ennek a háromszor nagyobb széttartását, a panoráma lehetőségét egyetlen képmezőben semmilyen családi kamera nem pótolhatja, főleg akkor ha sport közben kell használni. Különben hagyományos kamerával csak annyi látszik mint amikor a lovaknak felteszik a szemellenzőt, hogy az oldalt mozgó dolgoktól meg ne riadjanak. Sajnos nem olcsó ez a kamera de erre a célra mást nem lehet jól használni. Szerintem sporthoz megéri, mert a 170 fokos látószöget semmi nem pótolja. Ennek kb harmadát tudja a hagyományos családi változat.


http://www.youtube.com/watch?v=omBDpPpW3Ug

Igaz elég drága ez a kamera, de a videón látható lányt sajnos nem adják hozzá. :))

2013. okt. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!