Tehet kárt a fényérzékelő lapkában, ha a kamerát a Nap felé tartjuk?
Csak mert úgy gondolom, ugyanúgy ráfókuszálja az intentív sugárzást, mint a szemlencse a retinára.
Függ ez a gép működési elvétől? (Mechanikus/elektronikus zár...)
Igen tehet.
A fényképezőgép lényege, hogy a lencserendszer éles képet vetít a szenzorra. Következésképpen oda fókuszálja a napfényt.
Mint amikor a gyerekek a nagyítóval meggyújtják a papírt, ugyanúgy akár a redőnyzárat is meg tudja olvasztani a nap fénye. Hát még a szenzort.
Ha ez megtörténik a váznak már annyi. Mert akkor ott már más is felforrósodik. Tehát obisapka használata erősen ajánlott már csak azért is nehogy ott felejtődjön a napon a gép lencsével felfelé.
Köszönöm válaszaitokat!
De ez azt is jelenti-e, hogy pl. mobiltelefont (melynek kameráin bizonyosan nincs is mechanikus zár, különben expozíciókor érezhetően kattanna) kockázatos lehet napsütésben hosszabb ideig (másodpercekig, percekig) egyazon pózban tartani? (Nem fotózás/videózás közben, csak úgy általában.) Hiszen akkor a napfény is végig egyazon pontját éri a lapkának, aminek így ki kellene égnie. De pl. nálam így még nem károsodott. Ráadásul a telefontokon is kivágás van a kameráknál, tehát még obisapka-jellegű védelem sincs hozzá.
(A bridge gépemmel óvatosabb vagyok, vhogy ott tudatosan gondolok is erre, de a telefont általában nem úgy kezelem, hogy hát az is egy fényképezőgép is, és megérdemelné az effajta figyelmet. Vagy teljesen máshogy vannak ott a dolgok megoldva?)
kisebb vekonyabb de ettol meg elofordulhat
ugyanugy meg kell legyen a megfelelo szog mint barmely lencsenel
n
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!