Mi az a minimum objektív minőség, amivel az ember munkát vállalhat?

Figyelt kérdés

Mennyire jó a szeme a laikus közönségnek? Mennyire hígult fel a "szakma"? Mennyire számít a tehetség?


(Tegyük fel, hogy nem sportesemény, megismételhetetlen rendezvény, esküvő, stb..., hanem olyan munka, ahol a fotós maga állítja be az alanyt, és annyi képet lő, amennyit akar)


júl. 5. 08:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen.

Egy laikus egy alap 18-55re is azt hiszi hogy valami profi cucc.

Inkább saját magad felé kéne hogy minőségi elvárásokat állíts fel.

júl. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Mojjo ***** válasza:

Kitobi. Simán.

Persze függ attól, hogy mekkora méretben kell kidolgozni a képeket, hova kerülnek majd, mi a megrendelő elképzelése stb stb. De általánosságban a jó világítás és a jó utómunka az a két tényező, ami meghatározó, ha pl stúdiózol, ahogy az a leírásból sejthető. Emellé egy kitobi ad olyan eredményt, ami a megrendelők döntő többségének nagyon bőven elég.


Ettől persze még nem árt, ha vannak jobb objektívjeid. Jobban játszhatsz a mélységélességgel, bármi lehet bármilyen éles kb stb.

júl. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem csinálok semmit, csak figyelek egyelőre, és annyira eltérő véleményekkel és infókkal találkoztam, hogy összezavart. Figyelem a gépeket is, és annyira nagy szórást látok, hogy ki mivel fotóz. Sokan mondják, hogy profi munkát csak milliós, nagy fényerejű obikkal lehet csinálni, a 100.000-res kategória hobbira való, közben meg tele a facebook (számomra) sokszor igen gyenge kismama/baba/karácsonyi kanapén ülős család fotókkal... Néha az az érzésem, hogy iphone-nal tudtam volna szebbet lőni. Persze tudom, hogy kell a marketing is, de érdekel a véleményetek a minimum felszerelés szintről.
júl. 5. 09:25
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Ja, hát a jóskabácsi igények szintje az sajnos nagyon lent van. Az átlag továbbra is az, hogyha a mici lovagol, és a feje lemarad a képről, akkor azért minden rokon írja, hogy hű, de baró kép. Ilyen körülmények között hogyan tűnne fel, hogy a képen semmi kontraszt, satöbbi nincsen? Ide kellene az Index fotós fórumairól a régi nagyság, Százbolha, aki látta és láttatta ezeket a finom különbségeket. Hogy csak egy tulajdonságot említsek, az MTF. Az úri közönség nevelése (azért egy kis nevelés mindig kell, a mafiózó sem tudja alapból, hogy Picassot vagy Csokvaokmányi Vendelt vegyen a falra, de a jó mafiózó megtanulja) már csak azért is elmaradt, mert ma mindenki feltűz egy kitobit, és már írja is ki a facebook oldalára, hogy Potography. Vagy Photograpy. Vagy a sok variáció közül egy. :D

Több, mint 15 évvel ezelőtt, mikor még mindenki ócska objektívekkel fényképezett, vettem egy Canon EF 100/2-t, mikor felraktam a netre képeket, seregestül jöttek az ó, ez milyen objektív? kérdések. A szép képek helyett a potograpiktól csak ócskaságokat látni, és ebbe szokott bele az úri közönség.

júl. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
Százbolha önfényezését hallhattuk
júl. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én egy ütött-kopott ~60 éves manuális objektívvel fotóztam rendezvényeket és mindenki el volt ájulva a képektől.


Nyilván semmiféle kit lencse nem ér a nyomába, de ahhoz képest hogy mások ennyi pénzből rágót vesznek, mégsem a lencsét éreztem szűk keresztmetszetnek, hanem a kamera dinamikatartományát.


Skillek kellenek, nem pénz.

júl. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!