Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen kezdő fényképezőgép...

Milyen kezdő fényképezőgép szett jön ki kb.450 000Ft-ból?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Eddig a telefonom segítségével (Samsung A52s 5G) volt alkalmam beleízlelni a fotózás világába.

Egy szuper alkalmazással olyan minőségi utómunkát tudtam elvégezni a nyersfotóimon, hogy tavaly egy pályázaton kimagasló helyezést értem el.

Sokak szerint jó szemem illetve nagy tehetségem van a fotózáshoz,és éppen ezért egy profi szett megvételével szeretnék rájönni, hoy valóban érdemes-e továbbra is foglalkoznom ezzel a hobbival.

Diákmunkával fogom megkeresni az összeget, ezért lenne fontos, hogy ennyiből kijöjjön minden.



#kezdő #fényképezőgép #Természetképek
jún. 19. 22:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
7%
Használt bridge kamera. Tökéletes lesz kezdő/amatőr fotózáshoz. A jó fotó amúgy sem a kamerán múlik, sokkal inkább a téma választás és megfelelő pillanat elkapása. Ehhez kell igazi érzék, nem a kamera beállításain gépészkedni.
jún. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Mojjo ***** válasza:
66%
Milyen jellegű fotókat szoktál készíteni, illetve mit fotózol legszívesebben?
jún. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Eddig természetképekkel próbálkoztam.
jún. 20. 08:03
 4/20 Mojjo ***** válasza:
75%
Oké, és az mit jelent nálad, meg mi a mostani cél? Tájfotó? Madarak/vadállatok? Bogarak, egyéb rovarok, kis izék? Ez mind lehet természet és mindez nagyon más felszerelés kell.
jún. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Azt jelenti, hogy egy olyan gépet szeretnék venni, ami makro fotótól kezdve egészen tájfotókig megállja a helyét.

Az egész szettre lenne 450 000Ft-om.

jún. 20. 09:20
 6/20 nnnn5555 ***** válasza:
0%

Nikon Z30 + 16-50 + 50-250


Sony Alpha 6400M 18-135mm (Tájképhez kicsit szűk a 18, de nem kell majd a dindzsásban obit cserélgetni. A 135 vége elég lesz, mert nagyobbhoz állvány kellene, amivel mire beállítod addigra elszalad a mókus.)

jún. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
71%
Na, megint itt a bridge gép tukmáló. Egy telefon külömb képet lök ki magából, hala a mindenféle kepjavítasoknak, mint egy bridge, a cserélhetetlen objektívjével. Amúgy 450-ből egy m4/3 gépet simán össze lehet rakni. A többi rendszer árait nem ismerem.
jún. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:

Azt hittem 20 éve írták ki a kérdést, mert bridge gépet manapság nem ajánl senki hozzáértő. (Meg Nikont sem)

Tanulni egy traveller zoom gépet vennék, Sony, LUMIX (utóbbinak katasztrofális az ügyfélszolgálata), vagy SAMSUNG NX szériát, amit csak használtan kapsz, mivel 10 éve már nem gyártanak kamerákat. (NX 2000, 3000, 300, 500) Sokat elmond a minőségükről, hogy ezeket sokszor használtan drágábban adják, mint tizen x évvel ezelőtt újan. Ha tudsz angolul, mazsolázz a YouTube-on MarcusPix videóiból, aki többet ért hozzá itt bárkinél és ellát tanácsokkal.

Kezdőnek ez az összeg bőven sok, először tanulj valami egyszerűbb gépen, amiből a feléért is tudsz jót venni használtan.

Hangsúlyozom, ez az én egyéni véleményem.

jún. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 nnnn5555 ***** válasza:

#7 4/3-hoz nincs olcsó nagy tartományú obi, ami nyilván maga a sátán a sznoboknál, de nem stúdió portrézáshoz keres.


#8 Kihalt rendszereket ajánlani nettó rosszindulat. Nem létezik normális szett olcsóbban erre a feladatra, (bár nyilván fel sem fogtad, hogy mire használná, így szerinted jó lesz egy fix 35mm obi is XD).

jún. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
64%

Ha nem vagy milliókkal eleresztve akkor szerintem a4/3ot célozd meg


A következő szett felső közép kategória de szerintem a profit súrolja


Lumix g90 270 ezer huf váz


Panasonic LUMIX G 14mm f/2.5 95 ezer. Huf


Panasonic LUMIX G 42.5mm f/1.7 150ezer huf


Portré, mosott háttér tájkép szinte mindent meg tudsz csinálni

Kimagasló élességű objektívekkel akár versenyképeket is lehet készíteni


Hogy beleférj a keretbe a vázat érdemes lehet használtan venni

jún. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!