Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mi a vélemény erről az akkuról...

Mi a vélemény erről az akkuról? Én nem értem, hogy hogy csak egy helyen kapni? Lehet hamisítvány?

Figyelt kérdés

[link]


Van egy régebbi hibrid Fuji fényképezőgépem amibe 6 db ceruzaelem kell, a Nikkel metál hidrát akksikat már unom mert hamar kimerül és memóriaeffektusos is, erről viszont sehol semmi infó nincs az elmlített oldalon kívül, és minha külföldön sem létezne ez a márka.


Mi lehet a valós helyzet?


Az külön üzleti fogás lenne,hogy egy 7 ezres töltővel akarják eladni ami ugyanúgy tölt mint egy Nikkel metál hidrát töltő?



2022. dec. 6. 14:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem ismerem, viszont én fényképezőgépbe ilyet használok, kb 10 évesek, máig működik.

[link]

2022. dec. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az a trükk, hogy li-ion cella van benne. Aminek a névleges feszültsége 3,7V. Van mellette egy DC-DC konverter is ami ebből 1,5V-ot csinál. Sokkal nagyobb kapacitása nincs így sem az akkunak mint egy ni-mh akkunak, de azok hátrányait kiküszöböli a li-ion cella (pl a memória effekt)

Egyetlen hátránya van: nem mutatja a töltöttségi szintet. Ebben az elektronika végig tartja a 1,5V-ot és aztán lekapcsol.

Azért csak olyan töltővel tölthető, mert mindenképpen stabil 1,5V kell a töltéshez amiből aztán a belső töltőáramkör tölti a nagyobb feszültségű li-ion cellát.

A ni-mh töltők nem csak rákapcsolnak az akkura x feszültséget és azon töltik, hanem ciklikusan emelik a feszültséget (az anyém például 1,2-1,75V között ugrál több lépcsőben) és közben szabályozza az áramot is. Ezért nem lehet ezeket ilyen töltőkkel tölteni.

Van ebből a fajtából olyan aminek az oldalán van USB csatlakozó. Azt usb-vel lehet tölteni.

2022. dec. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nekem kevés lenne ez, mert ez a Fuji gép "ceruzaelemre" van tervezve, ha az elemek 1,1 voltra merülnek, már kikapcsol a gép azért utálom az Nikkel hidrát akksikat is, alig megy velük fél órát.

Legtartósabb Kodak fotóelemmel is kb két óra és annyi, ezért próbálkoznék lítium akksikkal. Néztem a Nikkel-Cink akksikat, de sok hibát írnak vele, meg eleve 1,6-1,7 az alapfeszültsége, és ez 6 akksinál már majdnem másfél volt túlterhelés lenne.

2022. dec. 6. 14:52
 4/15 Morzsi007 ***** válasza:
Az egy Li-ionos tölthető akku, ami ceruza elem méretű és használható az helyett. Múltkor már volt itt szó ilyenről. Nem kamu, csak ritka és ezt nem tudod tölteni NiCd vagy NiMh töltővel. A Lítium aksi feszültsége magasabb, mint 1,5V , ez tartalmaz elektronikát, ami lecsökkenti 1,5V-ra és talán még töltésvezérlő is van benne. Ha jól emlékszem van olyan változat is, ami van micro USB aljzat, ott lehet tölteni. De egy NiMH aksik között is van szerintem ekkora kapacitás, mint ez.
2022. dec. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
1,5 voltos. Ezek az aksik általában 1,2-esek. Ezért kell saját töltő.
2022. dec. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Morzsi007 ***** válasza:
NiCd, NiMh és Li-ion töltése teljesen más. Az utóbbi meg főleg ez esetben speciális aksi, mert abban is 3,6V-os Li-ion akku van, de le van szabályozva 1,5V-ra.
2022. dec. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Valahol azt olvastam, hogy 4 volt fölött van a töltőfesz.
2022. dec. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
55%

Megvan:

A saját töltőjével 4,2 volttal 0,5 A-ral indul a töltés és 5 V-tal fejezódik be.

2022. dec. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

5,7,8 nem értette meg. :D

8-ast nem is tudom mire írtad... ilyen nincs is!

2022. dec. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ezzel lehet tölteni:

[link]

2022. dec. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!