Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Váz vagy az objektív látszik...

Váz vagy az objektív látszik meg jobban a képminöségen?

Figyelt kérdés
Mondjuk vagy 100 ezer forintom, milyen arányban érdemes elosztani? Gondolom valamilyem szinten "soros" a dolog, de hol lesz előbb a bottleneck?

2022. dec. 1. 11:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
66%

10:

Igazából nekem az a tapasztalatom, hogy ennyit nem fejlődtek, a mostani 25 ezres ISO jóval zajosabb, mint egy 15-17 éves gépen a 3200, szóval inkább csak arról van szó, hogy mint beállítást engedtek meg többet, valójában az akkori 3200-as ISO annyira volt kb. zajos, mint most a 6400 (ha ma sem milliomosok gépeit nézzük).


A zaj pedig csak egyetlen tényező, az objektív milyensége még sokminden mást meghatároz. Meg persze a váz sem csak a szenzor, egy jobb ergonómia is sokat jelent.

2022. dec. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Ha csak 100 ezred van, akkor mindenképp használtban tudsz csak gondolkozni, mert ennyiből újonnan max 1-2 alap objektív jön ki, váz meg semmilyen. Használtan akar valamilyen objektívvel együtt is kijöhet belőle, de a kínálat és a szerencse diktálják, hogy épp mi fér bele. Viszont amíg csak ismerkedsz, addig kezdő lépésnek pont elég is lehet egy ilyen használt gép.


A kérdés lényegi részét már leírták előttem többen. Alapvetően az objektívre érdemes inkább költeni. Egy szép rajzolatú, jó minőségű, fényerős objektív szebb képet rajzol a régebbi, gyengébb minőségű gép érzékelőjére is.

Egy gyengébb objektív előfordulhat, hogy akár a gyengébb érzékelő felbontását sem tudja kiszolgálni. Az objektíveknek ugyanúgy van felbontó képessége, mint a fényképezőgépeknek, csak nincs annyira kihangsúlyozva.


Az újabb, jobb váz főleg felbontásban, sorozatban, AF funkciókban, esetleg érzékenységben és dinamikában ad hozzá a jobb képekhez. Ez tud akar sokat is számítani különböző helyzetekben, de általában messze nem annyit, mint amit a jobb objektív jelent.


De minden szubjektív. Attól, hogy jobb minőségű egy kép, még nem biztos, hogy érzékelni fogja a szemed a különbséget, főleg ha egy kis felbontású és gyenge minőségű képernyőn nézed a végeredményt (legyen az telefon, vagy vacakabb monitor, kis méretű papír nyomat).

És ha tartalmilag vacak a képed, mert nem tudsz jól komponálni, témát választani, megfelelő megvilágításról gondoskodni, akkor a legjobb objektív és a legjobb gép is csak ugyanolyan vacak képet fog csinálni, mint egy telefon. Hiába lesz jobb a technikai minősége, a kép tartalmilag még rossz lesz.

2022. dec. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"Igazából nekem az a tapasztalatom, hogy ennyit nem fejlődtek, a mostani 25 ezres ISO jóval zajosabb, mint egy 15-17 éves gépen a 3200"

Hát ez egyéni érzékelési probléma.

2022. dec. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

13:

Ha megnézed, nagyjából ez idő alatt a dxomark adatai alapján is nagyjából dupla akkora iso esetén egyezik a zajmennyiség, a 2000-es évek elején APS-C szenzoroknál kb. 600 körül volt az az ISO szint, amely a tesztjeik szerint alacsony zajjal párosult, ma meg 1200 körül. Nyilván a zajszűrő alkalmazások is fejlődtek, ezek a nyers adatok.

2022. dec. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
72%

#14 És rátesz egy lapáttal, hogy a zajszűrés mindig vesz el az élességből... Ráadásul a (nagyon) magas érzékenység színvesztéssel is együtt jár, nem véletlenül használják kreatív célra a nagy ISO-t inkább fekete-fehérben...


Érdekes módon esküvőfotósok elvoltak évekig a Nikon D3-al és modelltársaival is, akkor is jó képek készültek, érdekes, már most mi a fene változott meg az esküvői szertartásban? Sötétben tartják? Ja, hát igen, tudjuk a rezsicsökkentés-csökkentés...


Említett gépek esetén (is) iso 4-5000-nél már igencsak zajos, szemcsés lesz a kép. Nyomtatásban ki a francot érdekel egyébként? Ezért sincs túl sok értelme az ISO csavarásnak, de úgy tűnik ez az új divat a megapixel háború már rég lecsengett, kellett helyette valami más.


Inkább lenne jó hatásfokú VR minden VÁZBAN (és nem minden egyes obiban, hogy jó drága legyen tőle)... Akkor a reciprokszabályt fel lehetne rúgni jobban és nem kéne az iso-val bohóckodni.


Jó hogy nem már éjjellátót akarnak az emberek lassan, ami töksötétben is lát rövid záridővel...

2022. dec. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
77%
Ez a tükör előtti eszmefuttatás másra nem is jó, csak a saját hang hallásában gyönyörködésre. Nekem van tartaléknak egy Canon 1D M3, annak a legmagasabb ISOja (expandable minősítéssel) 6400, aztán volt egy 6D, annak meg (szintén expandable minősítéssel) 51200. Én egyformán használhatónak (hát vagy nem használhatónak, ha zajszűrést nem futtatok) ítélem meg a 6D ISO 25600-át, meg az 1D 3200-át. Ha leszámolok egy fél egységnyi ISO-t a H-s cropos gép miatt, akkor is nagy a differencia, ráadásul a H-s cropos gép az volt a világcsúcs technika, a 6D meg lottyadt amatőrgép.
2022. dec. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Mojjo ***** válasza:

@15:

"Inkább lenne jó hatásfokú VR minden VÁZBAN"


A mostani vázakban van. Pont ez a fejlesztés egyik fő iránya.

2022. dec. 3. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!