Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Sony fényképezőgépet mennyire...

Sony fényképezőgépet mennyire ajánljátok?

Figyelt kérdés

Olyan fényképezőgépet keresek aminek viszonylag messzire visz optikai zoom-al, nagy felbontású (legalább 18 megapixel) képet csinál, és magas a fényérzékenysége, azaz beltéren, rossz fényviszonyok között is jó képeket csinál.


Elsőre a "SONY CyberShot DSC-WX 500" ami szóba jött, csak mondják, hogy a SONY-k gyakran csinálnak "túlexponált" képeket.


Ti mennyire ajánljátok?



2022. márc. 16. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Az ilyen kézi kompaktoktól semmit ne várj rossz fényviszonyok között.

Még a professzionális, cserélhető objektíves gépeknél is nagyon nehéz értékelhető képet csinálni kézből rossz fényviszonyok között, nemhogy egy ilyennel.

2022. márc. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Mojjo ***** válasza:
80%
Ahogy az első írja. Teljesen mindegy melyik gyártó kompakt modelljét nézed, az ilyen körömpiszoknyi kicsi képérzékelővel rendelkező gépekkel nem fogsz beltéren vaku nélkül elfogadható minőségben fotózni. (Persze kinek mi az elfogadható.)
2022. márc. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Akkor kicsit részletesebben fogalmazva:


A régi gépemmel, csak egy kicsit magasabb fényérzékelővel amit fotóztam beltéren, nagyon zajos volt a kép. Egy másik alkalommal egy ismerős profibb gépével amit csináltam jelentősen magasabb fényérzékelővel, az nem volt zajos, a reflektorfényekkel megvilágított alakokat szépen kiemelte, így jó képet tudtam csinálni.


Szóval hogy a Sony esetében melyikre számíthatok?

2022. márc. 16. 15:20
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

Apró szenzor van benne, ha nincs normálisan megvilágítva a téma, akkor zajos lesz.

De ez nem csak a Sonynál van így, hanem minden kompakt, bridge, és belépőszintű cserélhető objektívesnél is.

2022. márc. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Mojjo ***** válasza:
79%
@3: lsd első két választ. Akármilyen gyártótól nézel kis képérzékelős modelleket, zajosodni fognak, méghozzá nagyon.
2022. márc. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%

Ez egy sz.r! Tök mindegy, hogy ki gyártja, a fizikát egyik gyártó sem tudja meghágni. A szappantartók vacakok, nem jók kb semmire. Gyereknek játszani, megtanulni a minimális alapokat oké.

Ennek az iperi hulladéknak az új árából tudsz venni egy használt MILC-et ami nagyságrendekkel jobb.

2022. márc. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
69%

Sonynak (és gondolom másoknak is) vannak 1" érzékelős kompaktjai, amik a valamivel nagyobb érzékelő miatt valamivel jobbak gyenge fényviszonyok között, mint az ennél kisebb méretű érzékelővel szerelt gépeik, de ezek sem nagyságrenddel jobbak, csak valamivel. Cserébe egy 1"-os kompakt már majdnem annyiba kerül, mint egy cserélhető objektíves gép. Szóval, ha nem akarsz minden áron kompaktot, mert fontos, hogy zsebrevágható legyen, akkor jobban jársz egy MILC-cel, amit használtan jóval olcsóbban megkapsz.


Ami a kérdésnek azt a részét illeti, hogy "mondják, hogy a SONY-k gyakran csinálnak "túlexponált" képeket": én nem tapasztaltam semmi ilyet egyik Sony gépemmel sem. Meg kell tanulni a fotózás alapjait, hogyan működik a fénymérés, hogyan kell kezelni a gépet és manuál módban olyan képeket csinálsz, amit akarsz, így a gép nem fog túlexponálni olyat, amit te nem akarsz túlexponálni.

2022. márc. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!