A digitális fotózás veleszületett betegsége, hogy a gyengén megvilágított felületek képe értékelhetetlen minőségben jelenik meg a képen?
A digitális fotózás veleszületett betegsége, hogy a gyengén megvilágított felületek képe sötét lesz.
Hogy ezzel te utólag mihez kezdesz, az már nem a digitális fotózás veleszületett betegsége, hanem a te inkopetenciád.
#3
A te inkompetenciád hogy fogalmad sincsen arról hogy milyen a képeken egy gyengén megvilágított, sötét de nem fekete felület
Kioktatasodból köszönöm nem kérek
#4, nem kell ostobaságot kérdezni, és nem kapsz cserébe kioktatást.
Az "értékelhetetlen minőség" kifejezés nevetséges bármilyen fullframe szenzor esetén, legyen szó akármilyen sötét részletről, különösen alap ISO mellett.
Más szavakkal: ha te alap ISO mellett értékelhetetlen képminőséget kapsz egy fullframe szenzoron, az kizárólag a te inkompetenciád.
Ezen lehet megsértődni, lehet emiatt lepontozni, de ettől még az általad tett kijelentés baromság marad.
Ilyesminek mondjuk 4/3-on sem kéne történnie, nem csak fullframen nem.
Valami valahol nem stimmel. Egyetértek az ötössel, ha felteszel képet, többet fognak neked tudni segíteni.
Ezen a képrészleten a lámpák által megvilágított épület elfogadható minőségben tükröződik vissza de a gyengén megvilágított jobb oldali részeken szemcsés és foltos kép formájában adja vissza a valós képet
A kép kb a 1/7-es kivágása az eredetinek
No, ebből már el lehet indulni - bár az exif tényleg jó lenne, de úgy tűnik, szégyelled vagy titkolni akarod a beállításaidat. Hát legyen.
Képzajról biztosan hallottál már. Talán színzajról is. Igen, ezek a digitális fotózással járnak, bár az analóg fotózásnál is van zaj, csak technikailag másféle, hiszen más technika, ugye.
A képzaj miatt találták ki a zajszűrést.
Viszont itt nem arról van szó, ami miatt te habzó szájjal toporzékolsz (azaz nem a gyengén megvilágított felületek okozzák a problémát), hanem a túl nagy dinamikatartomány, ami bizony problémát tud okozni a legjobb digitális szenzornak is (meg persze az analóg filmnek is, ebbe ne menjünk bele).
Biztos vagyok benne, hogy a képnek az a része amit nem mersz nekünk megmutatni, az jól bevilágított, fényes részleteket is tartalmaz. És sajnos a nagyon nagy fényerőbeli különbségek nehezen megoldható feladatot jelentenek a digitális szenzornak.
Persze érdekes lenne látni, raw-ban készült-e az eredeti felvétel vagy jpg-ben (a raw ugye nagyobb dinamikával bír), tényleg mekkora fényerőbeli különbségek voltak, hogyan exponáltad azt ki, satöbbi, de hát ha titok, hát titok, na. Én is félnék, hogy egy ilyen mesterművet ellopnak a gyíkhu "szakértői".
tldr, összefoglalva: Nem a gyenge világítás okozza az általad felfedezni vélt problémát, hanem a túl nagy fényerőbeli különbségek, illetve az adott részlet alulexponáltsága (ami a vélhetően jelen lévő erősebb fények miatt következett be).
#9
Én habzó szájjal toporzékolok? Ne tudd meg, hogy az milyen! :DDDDD
Amúgy igen teljesen igazad van. De erre mondtam azt, hogy "veleszületett betegsége". Mert az alulexponáltság csak annyit kéne, hogy jelentsen, hogy vannak olyan pixelek amik nem érzékelnek fényt (azaz feketék) és nem azt, hogy a gyengén világított ill. alulexponált képrészletek teljesen torz színvilágot jelenítenek meg.
Remélhetőleg a technika fejlődése meggyógyítja ezt a betegséget.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!