2
Beállítások pl? Ugyanazt a témát mindenki más ISO-val záridővel bokehval fotózza meg aztán az utómunkálatoknál is más beállításokat használ.
"mitől lesz más kettejük munkája?"
Ha nem látod akkor neked nem a fotózás lesz a szakmád!
A komoly fotósoknak természetesen van iskolai végzettségük is a szakmájukhoz és a suliban nem csak a fotómasina kezelését - sőt azt talán pont nem is, arra kezelési útmutató :D
Vannak művészettel, kreativitással, stb foglalkozó ismeretanyagok is bőven. Egy zongoristának sem csak a fehér és fekete billentyűket tanítják, van ott még bőven tantárgy.
Persze szkma nélkül is van stílusa valakinek. Ez egyrészt veleszületett, másrészt minták alapján kialakított tulajdonság. a stílus sem állandó, folyamatosan változik ahogy a művész is változik. A művész pont azért az, mert a saját stílusa mellett meg tudja csinálni a szenderdeket (esküvő, ballagás, stb...) is.
#3-4 tévednek. olvassatok egy kis fotótörténetet. pont az adja a fotós stílusát, hogy hogyan lát, gondolkozik, honnan közelít a témájához. maga a gép és a beállítások csak technikai részletek. Picasso stílusát sem az határozta meg, hogy milyen színű festéket milyen vastagságú ecsettel milyen vászonra mázolt, hanem hogy ezeket hogyan használta, mit és milyen módon festett meg velük.
hogy a fotózás nem művészet az úgy 100 éve volt vitatéma, amikor még bizonyítani kellett, hogy a fényképezőgép nem csak mechanikus másolásra képes, hanem önálló gondolatok, érzelmek, hangulatok közvetítésére is, amik a fotózás helyszínén, pillanatában nincsenek ott, de a képen a művészi eszköztár és képi nyelv alkalmazásával megjeleníthetők a fotókon.
azóta már rég elfogadta a világ művészetként a fotózást is. ettől persze nem feltétlenül művész mindenki, aki fotózik - ahogy minden író, festő, rajzoló, zenélő ember sem lesz csak úgy művész…
"#3-4 tévednek"
Hát a #4 biztosan nem.
"pont az adja a fotós stílusát, hogy hogyan lát, gondolkozik, honnan közelít a témájához"
Na, ez nem látszik senkinél, aki kiírja, hogy photography. Erről beszéltem a #4-ben, értetlenkém.
"hogy a fotózás nem művészet az úgy 100 éve volt vitatéma"
Itt aztán azt senki nem vitatta, hogy a fotózás az művészet, duplaértetlenkém. Nálad az értő olvasás még hátravan a harmadikban?
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat. Kivéve 4. és 7. válaszolónak.
Nem szeretnék én fotós lenni, egyszerűen csak érdekelt. Mégegyszer köszi
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!