Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hogy találjam meg a saját...

Hogy találjam meg a saját fotós műfajomat?

Figyelt kérdés
Már nagyon sok fajta műfajt próbáltam, de egyikben sem éreztem azt, hogy ez én vagyok, ez kiemelkedő, vagy bármi. Szeretnék a fotós tudásommal valamit kezdeni, de nincs egy fix téma, amihez jobban értek. Ugyanolyan nem túl magas szinten értek a termék/tárgyfotózáshoz, mint a természetfotóhoz. Pedig a kettő teljesen más műfaj. Nem tudom elmélyíteni semmiben a tudásom, mert nem tudom, hogy mi az én utam. Erre kérnék most itt tanácsot. Remélem eljut ez a kérdés valakihez, aki tudna nekem segíteni. Előre is köszi

2021. jan. 9. 17:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az az igazság, hogy a művész lelkeknek nem kell erre tanács. Egyszerűen érzik hogy mit és hogyan. Nem akarlak elkeseríteni, de vagy nem ez a te utad vagy elfogadod, hogy egy középszerű átlag fotós leszel.
2021. jan. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A céljaidtól függ, én pl azt utánzom le ami más képein is tetszik, mert a célom, hogy olyat alkossak, ami engem is gyönyörködtet. Deha mondjuk ebből akarsz élni, akkor megint nyilván másra kell fókuszálni. Nincs általános válsz ilyesmire.
2021. jan. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha az a probléma, hogy nem látsz bele a profi munkába, akkor menj el workshopra. Mondjuk most nem tudom mennyire vannak ilyenek a helyzetre való tekintettel.
2021. jan. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez már milyen egy lehangoló kijelentéssorozat... Azért nem tanulsz meg semmit normálisan, mert nem tudod, azzal akarsz-e foglalkozni? Mi ez az elképzelhetetlen mértékben hányingertkeltő irtózat a szellemi munkától?
2021. jan. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szóval mindenben is van tapasztalatod, de egyre sem tudsz rábökni, hogy EZT élvezem, EZ érdekel? Jártas vagy fotótörténetben, kortárs fotográfiában és nincs semmi, amire azt mondanád, hogy "Úúúú, én is ilyet szeretnék!"? Szerintem te vagy vak* vagy, vagy nagyon lusta.


Továbbá totál fordítva ülsz a lovon: ha az emberek tudnák "mi az ő útjuk", akkor nem lennének pályaelhagyók, válások, rossz befektetések, tönkre ment életek.



* A vakságot okozhatja kiégés is. Ebben az esetben kéne két lépést tenni hátrébb és relaxálni.

2021. jan. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Abban a helyzetben vagyok, hogy minden műfajt egyszerre szeretek. Nem tudom egyfelé azt mondani, hogy igenis ebben jobban eltudok mélyülni. Ez nem azt jelenti, hogy 1-2 dolgot tudok csak az adott témában. Én eddig a műfajomat úgy próbáltam keresni, hogy addig tanultam róla, míg egy előzőleges referencia munka szintjét meg nem ütötte az én fotóm. De egyszerűen lehetetlen profinak lenni természetfotózásban meg portré fotózásban egyszerre, mert teljesen más a kettő
2021. jan. 9. 22:31
 7/10 anonim ***** válasza:

Akkor kérdezek még, ha nem gond (#5 vagyok). Nem lehet, hogy te a kihívás, meg a puzzle részét élvezed a fotográfiának?


Számomra nagyon érdekes ez a kérdés, mert nekem nagyon sok minden adott. Kezdve azzal pl. hogy "pfuj, emberek!" :P


A workshop sem hülye ötlet, de nagyon-nagyon meg kell válogatni, hogy hová mégy. Ugyanis sok esetben a "tanár" mindent odanyújt neked ezüst tálcán: fényeket, beállításokat, stb. neked csak oda kell állni, leexponálni, aztán örülhetsz a csudijó képednek, miközben n e m f e j l ő d t é l s e m m i t.


Viszont én inkább azt mondom, hogy kérj véleményt, építő jellegű kritikát a képeidről. Nem interneten, mert akkor nem kapsz valós képet, egyrészt egy másodperc tört része alapján nyomok rá egy lájkot aztán már el is felejtem, hogy mit láttam, másrészt a laikusok a személyedet lájkolják vagy a témát (cica! akt!), harmadrészt túl sok a pályát tévesztett focihuligán, akik bármikor bármit képesek hörögve lefikázni. Cartier-Bressont is :)

Szóval megbízható embereket keress, lehetőleg élőben. A helyi nagy öregek is jók lehetnek, de Pesten rendszeresen tartanak (tematikus) portfólió konzultációkat, de ha van hozzá affinitásod, akár versenyekre is küldhetsz be képet (bár sok esetben az legalább annyira szól trend követésről, a zsűri elvárásának ismeretéről, mint tehetségről és technikai megvalósításról).


Amúgy két-három műfajban alkotni nem teljesen életidegen. Magyarországon amúgy sem él meg a fotós "szerelemből", viszont ismerek olyat, aki kikapcsolódásként műfajt vált vagy a saját "szerelmét" üldözi, emeli művészeti szintre.



Sokadrészt: kövezzetek meg, de valamilyen szinten értem én az utánzást, a másolást, a "mások is ilyet csináltak" dolgot, valamilyen szinten viszont rohadtul nem. Ha jól csinálod, technikát éppen lehet vele tanulni, de attól még nem lesz az enyém a kép. Ha a magam képére formálom, beépül a fotográfiai eszköztáramba, függetlenül tudom használni, akkor talán.

2021. jan. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi
2021. jan. 10. 12:36
 9/10 anonim ***** válasza:
Elvileg nem kell egyhez egyhez ragaszkodnia senkinek, és mások is másoktól tanultak, kölcsönöztek mindenfélét. Az lehet a titok, hogy rengeteg kisebb-nagyobb példaképtől veszel át dolgokat, aztán pár év után kialakul.
2021. jan. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Embereket is fotózol? Vagy kevésbé?
2021. jan. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!