Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Sokkal jobb fényképezőgépek a...

Sokkal jobb fényképezőgépek a csúcsmobilok fényképezőgép-moduljához képest vannak már? Ha igen melyek azok, amelyek a lehető legvékonyabbak? Azaz ne dudorodjon ki a zseb tőlük. Vékonyal/laposak legyenek.

Figyelt kérdés

Nem kívánok négy és ötszáz ezer forintokért egy csupán két-három évig használt telefont venni. Ez elfogadhatatlanul sok pénz egy mobilért, ezért gondolkodom egy olcsó telefon és egy nagyon vékony kompakt fényképezőgép megvásárlásán.

Viszont laposnak kell lennie, mivel az is zsebbe megy, az ilyen három centiméter vastagságú és erőteljesen kidudorodó objektívű kompakt fényképezőgépek emiatt sajnos kiesnek.

Nehéz kérdés, de bízom benne, tudom, hogy lesznek akik jártasságukat használva ajánlanak megfelelő fényképezőgépeket!



2021. márc. 26. 12:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Most vagy eltúloztad a számokat, vagy nem vagy képben az okostelefonok árával. Ha veszel max 150.000-ért egy okostelefont, azzal minden téren jobban jársz, mint ha vennél egy telefont, meg egy hordozható fényképezőgépet ugyanennyiért, vagy olcsóbban.
2021. márc. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 savanyújóska ***** válasza:
54%
#1-es-nek igaza van, amennyiben nem csak túlzol, egy kompakt szintjét akár egy 150-200e forintos telefon is hozza, különösen, ha tényleg olyat akarsz, ami zsebbe is fér. Nagy csodák nincsenek sajnos, jelen állás szerint már elég jók a telefonok ahjoz, hogy a kompaktok gyakorlatilag kihaljanak (sőt a csúcsmodellek jobbak is), felette pedig már a különféle nagyobb érzékelős, nehéz cserélhető objektívesek vannak.
2021. márc. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

150.000 forintért nem kapsz olyan mobiltelefont, aminek jó minőséget adó fényképezőgép-modulja lenne.

Ezt a képességet valamiért csak a négyszázezer forint körüli (és természetesen az ezektől drágább, de mindegy, mert a háromszáz hetvenezer is elképesztő összeg) zászlóshajó telefonokba szerelik bele.

Belenagyítasz a temérdek tesztoldal fényképeinek eredeti, teljes méretébe és egyből látod az olcsó mobilok drágábbakhoz képesti minőségét.

2021. márc. 26. 12:27
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Jó, akkor ezek alapján mondhatom azt is, hogy amilyen minőséget te elvársz egy fényképezőgéptől, azt a zsebfényképezők nem tudják. Bárhonnan megközelíthetem, de garantálom, hogy egy 150 ezres telefonnak sokkal jobb (de legalább olyan) a fényképminősége, mint egy digitális zsebfényképezőnek.
2021. márc. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%

És hányszor lesz olyan, hogy a fényképed 3000x zoommal nagyítva fogod mutogatni?


Egy középkategóriás mobil kamerája tökéletesen jó az átlag lakossági felhasználásra.


Ha meg profi fényképész lennél akkor ezt a kérdést fel se tetted volna.

2021. márc. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%
Olyan fényképezőgépet, amit simán zsebre vágsz és még jó képet is csinál, nem nagyon fogsz találni.
2021. márc. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
150 000 ma a középkategória telefonok terén, de fényképezőgépek esetében még a legalsó alatti sem.
2021. márc. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 savanyújóska ***** válasza:
52%
Also, én 169 000-ért vettem egy P30 Pro-t és egy kompakt szintjét abszolút hozza, pedig egy lassan 3 éves darab.
2021. márc. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Valóban, P30 Pro volt az előző telefonom, de 2019 februárjában még azt is 300 000 forint környékén vettem.
2021. márc. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Valamikor felraktam valami oldalra egy képet egy régebbi ájos fónnal, az is felülről ütötte a kompaktok képminőségét.
2021. márc. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!