Tájkép valamint távfotózáshoz milyen fényképezőgép kell? (Többi lent)
Sziasztok!
Tájképeket szeretnék készíteni illetve állatfotókat, olyan gépre lenne szükségem amely távolról készített fotó esetében is jó minőséget ad át, ehhez melyik gép lenne a megfelelő, illetve objektív?
Kezdő vagyok, tehát egyszerűen kezelhetőt keresek. Köszönöm a segítséget!
1 millió alatt már kapsz ilyesmit a legtöbb menő márka esetében
De amíg nem írod le hogy mennyi lóvéd van
Másik lehetőség, hogy távvezéreled a gépet az már kihozható olcsóbban.
Sokan a tájkép alatt azt értik, hogy benne van a fél Bükk. Erre a tájképfényképezésre más objektív kell, mint az állatfényképezésre, amelynél a ma előforduló állatok jellemzően sokkal kisebbek, mint a fél Bükk. Ezt a két feladatot egy objektívvel jó minőségben nem lehet lekezelni.
A nagy átfogású bridge gépek által készített képek azok jól néznek ki a hátsó kijelzőn. Asztali gép képernyőjén meg már sírnivalóak. Hacsak nem a szarvasbika bronzszobrát fényképezzük, akkor a gyorsaságukkal is baj van (hát, ez kétértelmű mondat, de vagy a gép, vagy a szarvas gyorsaságával van baj :) ).
nem az számít, hogy canon, nikon, sony, pentax, hasselblad vagy ki gyártja, hanem hogy mit tud és főleg mire készítették. mindegyik gyártó csinál olcsó zsebgépeket, amik szinte semmire nem jók, meg sok milliós profi célokra alkalmas eszközöket is. Samsung még markológépet is...
az a gond, hogy ami tudás nélkül is jól használható, arról menet közben a tudás megszerzésével jó eséllyel ki fog derülni, hogy mégsem használható annyira jól.
vagy veszel egy nagy átfogású bridge gépet, ami viszonylag olcsón eleinte mindenre jónak tűnik, aztán menet közben majd kitapasztalod, mi az amire mégsem elég jó és egy idő után érezni fogod, hogy mikor kell az egészet egyben lecserélned, mert azokat máshogy nem is lehet fejleszteni. aztán jöhet a következő szint az elejéről, ahonnan akár már most is indulhatnál.
vagy veszel egy belépő szintű cserélhető objektíves tükörreflexes (DSLR), vagy tükör nélküli (MILC) gépet 1-2 alap objektívvel és ezekkel elkezdesz megtanulni fotózni, kitapasztalod mikor melyik objektívet kell használni és ha az alap objektíveket kevésnek érzed, akkor elkezdesz másik objektíveket keresni hozzá, közben a gép maradhat. aztán ha már a gépet érzed kevésnek az objektívhez, akkor a gépet is lecserélheted, de az objektívek maradhatnak, mert pont ez a cserélhető objektíves moduláris rendszer lényege, hogy nem kell egyben mindent lecserélned, tudsz komponensenként bővíteni.
a harmadik lehetőség, hogy előbb elkezdesz az alap fogalmaknak utána olvasni, elolvasol néhány könyvet, sok sok cikket az alapokról és mikor már kb. képben vagy, akkor kezdesz el nézelődni az előző ponthoz egy gép választásával.
a tájkép viszonylag átlagos, szinte bármilyen fényképezőgéppel megoldható. a táv fotózás, állatok fényképezése már egy egészen más műfaj. ott nagyon sok féle kihívás lehetséges, ezért az egyik leginkább költséges műfaj tud lenni. főleg, ha jó minőségben akarja művelni az ember.
illetve nagyon sok minden van, ami nem is a technikán múlik, mert nincs az a csillagászati léptékű távcső, amivel eléggé ki tudod nagyítani az erdőben a szarvast, mielőtt még meghallana téged. szóval a tudás és felkészültség sokkal fontosabb tud lenni, mint maga az eszköz. na meg használni is tudni kell a gépet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!