Kisfilmek készítéséhez milyen gépet ajánlotok?
https://www.youtube.com/watch?v=BL44hmXJCMk&t=421s
https://www.youtube.com/watch?v=sQEir2GAO6A
https://www.youtube.com/watch?v=OG4roeKTMvU
https://www.youtube.com/watch?v=SzrngfslDvM
Viszont ha kicsit többet szánná rá, akkor sokkal jobban járnál.
én ezeket ajánlanám:
A 2000D drágább, de szerintem megéri az árát. Bridge szinten nem tudok mit mondani, mert nekem soha nem volt ilyen gépem. Nekem világéletemben csak tükrös gépeim voltak.
millyen jellegű kisfilm? inkább művészi hangulatú, vagy dokumentarista jellegű, megtervezett, megrendezett körülmények közt, vagy spontán, tőled függetlenül történő dolgokat rögzítenél?
hangot is a kamerával rögzítenél, vagy az külön is mehet, vagy egyáltalán nem fontos, mert zene lesz alatta? rengeteg tényezőtől függ.
ebben az árfekvésben mindenképp valamilyen kompromisszumot kell kötnöd. vagy univerzális eszközt veszel, ami mindenre egyformán jó (de emiatt semmire sem jó igazán) vagy valamilyen cél eszközt veszel, ami egy-két dologban nagyon jó, viszont egy csomó minden másra egyáltalán vagy nem annyira jó.
kezdésként mindenképp a telefonoddal kísérletezz, mert az mindig kézél van, nem igényel külön befektetést, viszonylag sokat tud, de erősen korlátozott is, így nagyon sok támpontot jelenthet abban, hogy mik azok a dolgok, amikre már nem tudod elég jól hasznnálni. ezek segíteni fognak belőni, hogy milyen irányba érdemes keresgélned.
azért is fontos már a meglevő telefonnal elkezdeni a kísérletezést, mert a videózásnak (akárcsak a fotózásnak) jelentős része nem a kamerán múlik, hanem azon, hogyan használod és még a fotózásnál is inkább a szerkesztéskor kel majd életre a videó.
emiatt pedig abba is bele kell tanulni, hogyan kelll/érdemes forgatni, előkészíteni a forgatást. a videó készítés nagyon összetett dolog, rengeteg nehézséget és buktatót rejt, amiket egy jobb kamera nem fog megoldani helyetted, viszont ha beletanulsz a folyamatokba, gondolkodásba, sok esetben egy telefonnal is ugyanolyan jó videót tudsz csinálni (főleg egy 100 ezres kamerához hasonlítva).
persze van, amiben a kamera jobb LEHET, de ahhoz tudás is kell, hogy élni tudj azzal a többlettel. az alapok gyakorlásához viszont egy telefonnal is elég elkezdeni. főleg amíg nem tudod megfogalmazni, hogy mire is van szükséged, addig mindenképp elég a telefon.
amiket említettél kisfilmek nem a technikától érdekesek/jók, hanem a tartalomtól, ami elhangzik benne. ezeket persze nem árt jól megmutatni bennük és a technika is sokat segíthet benne, de ettől még a téma és a szöveges tartalom fog dominálni benne. ehhez első sorban jó hangminőség, aztán jó beszédtechnika és jól felépített szöveg, forgatókönyv kell. ezekhez pedig már egy telefonnal is el tudtok kezdeni előtanulmányokat végezni, sőt akár le is tudjátok teljes egészében forgatni egy telefonnal, de a gyakorlás és tapasztalatszerzés mindennél fontosabb.
ha már adott, hogy ezt a típust akarod, akkor keress rá használt kereskedési oldalakon, hogy milyen áron adják. befolyásolja az árat a külső és kevésbé látható műszaki állapota, van-e rá még gyári garancia, vagy válal rá garit a haverod (hogy ő fizeti a javítást, ha elromlik). az exposzám ad némi támpontot, hogy mennyire használták, de inkább fotózásnál számít.
videózásnál meg szokták adni, hogy hány órát videóztak vele összesen. elvben ennek azért van jelentősége, mert minél többet használták az érzékelőt, elvben a melegedéstől, elhsználódhat, zajosabbá válhat. a gyakorlatban én még nem találkoztam ilyennel, nem tudom, mennyire kell/érdemes ettől tartani.
objektívre mindednképp szükséged les valamilyenre. de hogy milyen objektívvel mit tudsz elérni és milyen különbségek vannak köztük, mit érdemes választanod, ahhoz már érteni kell hozzá.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!