Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Egy 20MPixeles fotót mekkora...

Egy 20MPixeles fotót mekkora méretben lehet elfogadható minőségben kinyomtatni, ha az objektív felbontása megfelel a szenzor felbontásának?

Figyelt kérdés
2021. jan. 7. 18:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Definiáld kérlek az "elfogadható minőség"-et.

Egyesek számára ugyanis például egy óriásplakát minősége is elfogadható - például óriásplakát céljára.

2021. jan. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
300dpi felbontás a minimum. De persze - ahogyan az egyes is írja - egyénfüggő kinek mi az elfogadható. Tehát megnézed, hogy hány pixel x hány pixeles a kép, mekkora a felbontása (általában 72dpi), és kiszámolod, hogy 300dpi felbontásnál mekkora kép.
2021. jan. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%

Objektív felbontása?

El tudnék képzelni erre valamféle mérést, amivel meghatározható, de elmaradott vagyok, fogalmam sincs mi lehet az, és sose hallottam róla.

2021. jan. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#3


A szakirodalom egyértelműen használja a kifejezést.

Nyilván egy analóg objektív optikai tulajdonságát kell megfeleltetni a digitális szenzor felbontásának.


Ha kicsit utána gondolsz szerintem te magad is könnyen rájöhetsz hogy ez hogyan lehetséges.


Nyilván ha a kép élessége a pixelek láthatóvá válásával szűnik meg ránagyítás közben akkor az objektív felbontása egyenlő vagy nagyobb mint a szenzoré.


De mondom, nem én találtam ki...

2021. jan. 7. 20:39
 5/13 A kérdező kommentje:

#2


300dpi re gondoltam.


Az kb. egy A3 nak felel meg... (nem sok) :(

2021. jan. 7. 20:45
 6/13 anonim ***** válasza:

Műszaki (adatokat sok területen értelmezni tudó) emberként, nem kívántam részletekbe menni (ezért elnézést kérek), de a mai világ számháborúról szól,ami szerint a több a jobb, kihasználva a vásárló ismereteinek a hiányát.

Alapvetően igaz, hogy a több, az jobb, de van egy értelmes határ, ami felett átlag felhasználónak értelmetlen.


[link]

Nekem van egy kompakt gépem, azt használom kirándulásra, utazáskor, mert zsebre tudom vágni, és elegendő.

16Mp felbontású alapvetően, de ebből nálam 4-re van beállítva, mert nincs szükség többre, ez még jól nagyítható.

Mire is jobb (nekem) a 4Mp? Gyorsabb a képmentés, hamarabb lehet a következőt exponálni, tárterület foglalás ma már nem számít.

Első HP kompakt gépem, 2MP-es volt, mai szemnmel nézve hatalmas lencsével és 16MB-os(!) kártyát kaptam hozzá...

Elnézve a vele készített és a mai 16Mp-es körömnyi lencsével készített képeket, semmivel sem rosszabb..

2021. jan. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

6. mint azt az első két hozzászólásban is leírták: kinek mi a jó minőség. És mire használja. Monitoron nézegetésre sok értelme nincs a 20MP-es fényéképet készíteni, kinyomtatni A4-es méretben meg sok értelme nincs a 2MP-es képet.

Egy átlag felhasználó is akarhat néha A4es vagy akár A3-as vagy nagyobb méretú képet fotópapírra. Sokra megy ilyenkor a 2/4/6MP-es képpel.

Hadd döntse már el mindenki, hogy mire van szüksége és hadd döntse már el az átlafelhasználó, hogy neki mi az "értelmes" határ.

A pixelszám nem jelent sokat, nem csak az határozza meg a kép minőségét, hanem pl. a szenzor méret, az objektív minősége, a gép szoftvere, stb.

2021. jan. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát ez az!

Hányan tudnának ehhez hozzászólni?

2021. jan. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
4 Mp-s képek mentek annak idején A4-es magazinlapokra, amikor még a tesztoldalak is csak a 4Mp-s Canon 10D-t használták.
2021. jan. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#6


Ez egy erősen szubjektív vélemény, de OK neked ez a véleményed...


Azért annyit tegyünk hozzá, hogy egy valamire való fényképezőgépnek manapság nem gond elmenteni egy 20mpixeles fotót. Max betölti a memóriába és amikor van rá idő lementi. Te észre sem veszed.

2021. jan. 8. 19:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!