Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Elsősorban fotósokhoz szólna...

Elsősorban fotósokhoz szólna a kérdésem, megfelel nekem ez az eszköz?

Figyelt kérdés

Kell egy laptopot vennem, amin megfelelően fut a lightroom. Kinéztem ezt a macbook-ot, de a laptopokhoz sajnos nem értek, ezért segítséget kérnék, hogy ezen megfelelően tudnám-e használni? Nem napi szinten használnám utómunkázásra, mert csak hobby a fotózás, de kéne egy megfelelően erős gép.


[link]


2020. ápr. 24. 20:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
És ragaszkodsz az alma árduplázó hatásához?
2020. ápr. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

13" az nagyon kicsi!!!


Ha képszerkesztés, akkor vizuális dologról van szó. Ez a feladat azért mégsem olyan hardverigényes, mint pl egy videovágás. Szóval inkább gyengébb gép, de negyobb-jobb kijelző. És aztán a hordozhatóságot is figyelembe kell venni.


Ha sokat vinnéd, akkor 15"-es gépet vegyél. Ha keveset, akkor lehet 17"-es is. Minél nagyobb, annál kényelmesebb a szerkesztés.


Felbontást tekintve is a minél magasabb irányba érdemes menni (full hd legalább, az a nagyon minimum - 1920×1080), illetve IPS technológiájú megjelenítő lesz a legjobb (kontrasztban gyenge, de színhelyességben mindent lenyom, illetve előnye még, hogy minden szögből gyönyörű)


Tárhelynek minimum 256 gigás SSD legyen. 128 semmire nem elég. Elfér rajta a rendszer, meg pár dolog, aztán vége... 8 giga RAM ugyan elég lehet, de a keretbe bőven belefér a 16 is.


Szóval én ezt az apple vonalat hanyagolnám. 2017-es hardver... ez már nagyon elaviltnak számít ahhoz, hogy újonnan vegye meg az ember.

Windows vonalat javasolnám.


Szóval még adj infókat, aztán tudok javasolni árukeresőről lapost

2020. ápr. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

és ti fotósok vagytok, használtok rendszeresen LR-ot? Mert nekem eddig minden szakmabeli Na jó, 10ből 9) a macbook-ot javasolta szerkesztésre. Ezért is ezt nézek. Illetve én elégedett vagyok az apple termékekkel. Nem véletlenül kerül ennyibe.

De mit javasolsz a fent leírt kategóriában, 180e-ig? (ha nem mac, akkor ennyit szeretnék adni érte maximum és mindenképp újat vennék)

Köszi

2020. ápr. 25. 10:48
 4/21 anonim ***** válasza:

Hát, az LR az egy érdekes szoftver. Annak az elődje (Rawshooter) azért volt jó, mert az volt a leggyorsabb és egyúttal legélesebb képet adó konverter. Egy egészen kevés szerkesztgetési lehetőséggel. Aztán megvette az Adobe, és egyre több, de még mindig alapvető szerkesztési funkcióval bővült. De már nem tudni, hogy mennyivel jobb, vagy nem jobb más konvertereknél, mostanában nem olvastam ilyen összehasonlítást. És az is kérdés, ez a pár (mondjuk, ha 6 ujjunk lenne egy kézen, akkor két kezünk ujjain megszámolható) szerkesztési lehetőség elég-e valakinek. Ez szerintem marhára egyéni hozzáállás kérdése. Én megelégszem az LR-el, de ennek, mint feljebb írtam, az oka nem racionális értékelés, hanem nosztalgia, és a lustaság, hogy ennyi szerkesztési funkció elég.

Másoknál meg, igen humorosan, azt vélem felfedezni, hogy az LR katalógusrendszerét emlegetik, ami miatt LR-t használnak. :D


Nem tudom, asztali gépen más-e a gigabájt, de nekem 128 G SSD-vel az LR 6 alighanem megérdemli a nagyon gyors működésű jelzőt.

2020. ápr. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Akkor vegyél mac-et! NEM VAGYOK ÉRTÉKESÍTŐ! Nem foglak meggyőzni semmiről. Csak akkor minek ez a kérdés, ha már eldöntötted mit szeretnél???
2020. ápr. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

mert elsősorban macet szeretnék, de ezt a modellt tudnám csak kifizetni, de nem tudom, hogy elég-e arra, amire kellene. Ezért kérdeztem itt.

Nem meggyőzni kell, tanácsot kértem, hogy ha nem mac, akkor mi lenne, amit javasolsz? Nem igazán értem ezt a hangnemet

2020. ápr. 26. 18:33
 7/21 anonim ***** válasza:
Nem igazán érted ezt a hangnemet? Ahhoz képest engem privátban épp csak az anyámba nem küldtél el, mert meg mertem kérdezni, ragaszkodsz-e a Mac-hez.
2020. ápr. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a Macbook-ot a kijelzője miatt szokták ajánlani, mert sajnos a laptopok nagy többsége ilyen szempontból alkalmatlan a fotószerkesztésre, de fixme, hátha valaki kalibrált már Macbook kijelzőt és el tudja mondani a tapasztalatát róla. Viszont ha ez mellett döntesz, akkor azzal legyél tisztában, hogy torrenten nem mindig van fent friss verzió a Mac-es verzióból, tehát ha nem gondoltál honoráriumot adni az Adobe-nak, akkor kompromisszumos a dolog.
2020. ápr. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
én nem írtam neked privit. most írok, de csak hogy lásd, eddig nem én voltam...
2020. ápr. 26. 22:55
 10/21 anonim ***** válasza:

Az a véleményem, hogy ha jó gépet akarsz, akkor azt meg kell fizetni. Akkor is, ha nincs rajta alma. Döntsd el milyen kereted van rá, és ne legyél szarevő! Vagyis ne úgy, hogy ki tudod fizetni az apple gépet. Ha csak 180 ezer a kereted, akkor ne akarj macbookot! Tehát akkor minek linkelsz egy másfélszer drágább gépet, ha nincs rá pénzed?

vagy ha van 290 ezred a célra, akkor jobban jársz egy felső kategóriás HP-DELL laptoppal. Ennyi... Csak döntsd el!

2020. ápr. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!