Nikon D3500 vagy Panasonic Lumix GX-800 a jobb fényképezőgép?
Attól függ, mire van szükséged, a belépő kategóriában mind a nagyon jó kis gép. Előbb nézz utána a tükrös (DSLR) és a tükörnélküli (MILC) rendszergépek közti különbségeknek. A Panasonic kisebb, kompaktabb, szívesebben fogod magaddal hurcolni, és igen meggyőzőek a videós feature-jei, a Nikon esetében viszont ott az optikai kereső, és az egy fokkal nagyobb szenzor. Nagy jövő áll a Panasonic előtt (magam is Lumixos volnék), de szerintem a Nikont és a DSLR-t sem kell még sokáig temetni.
Vannak amúgy ilyen jó kis összehasonlító oldalak is, de mindenképpen érdemes személyesen is kézbe venni ezeket a gépeket:
Amit #1 írt az elemekről, azt nem nagyon tudom hova tenni így 2019-ben. Ma már Li-ion akkuval adnak szinte minden gépet. Egyszerűen sosem éreztem ilyenkor érvnek azt, hogy "elemet kapsz minden sarkon". 2-3 pótakkut ma már nem olyan nagy ügy összeszedni, de a töltőt, power bankot is ugyanilyen könnyen viheted magaddal, ha kell (konnektort találsz mindenhol... ha meg egy erdő közepén vagy, teljesen mindegy, mi az áramforrás, ugyanúgy meg leszel lőve).
#1 vagyok.
Igaz, hogy nem gond beszerezni a pótakkut. Az is, hogy feltalálták már a power bankot is. De egy gépet az ember nem 1-2 évre vesz. Az akkuk élettartama korlátozott, akár 2-3 pótakkut vagy power bankot is elhasználhatsz, míg a gépedet lecseréled. Míg a szabványos AA elemekből 4 db kapsz már 1500 Ft-ért, addig a pótakkut ennek a többszöröséért. Ráadásul kötve vagy ahhoz a márkához, amilyen gépet vettél. Vigyáznak arra az egyes gyártók, hogy ne legyen csereszabatos az akku egy más cég akkujával, hogy csak az ő terméküket vásárolhasd meg. Ugyanez áll minden akkus készülékre, sok esetben még ugyanazon cég egyes termékeiben lévő akkuk sem csereszabatosak. Én büntetném azt a gyártót, aki nem szabványosított akkut használ.
Bocs a floodért.
Szóval igazából azzal szerettem volna ezzel kilyukadni, hogy legfeljebb magát bünteti az, aki ez alapján választ gépet, hogy most elem vagy Li-ion hajtja-e, lévén ez a szempont ma már roppant mód leszűkíti a kínálatot. Ilyen szinten nem egészséges démonizálni a Li-iont, rengeteg nagyon jó gép kiesik így a szórásból.
Igazad van, egyre ritkábbak a szabványosított, több célra használható áramforrással működő szerkezetek. Nem is a Li-ionnal van a bajom, hanem azzal, hogy öcsi-bácsi gyártat magának, amilyen éppen az eszébe jut. Ha egy egységes, többcélú típust használna mindenki, nem emeltem volna szót ellene.
Egyébként rosszak a tapasztalataim a Li-ionos vackokkal, nem véletlenül adnak az áramforrásra csak fél év garanciát a kereskedők akkor is, ha magára a gépre 1 vagy több évet.
Sony filmfelvevő, Alcor, Concord, Navitel, Prestigio, Lenovo, Mizu, Doogee telefonok, tabletek vannak a családban, átlagban körülbelül másfél évet bír az akku. Anno a Nokia telefonom volt kivétel, annak az akkuja 7 évig bírta, de nem is tudom, az Li-ion volt-e.
Környezetvédelmi szempontból is kedvezőbb egy fajtából sokat gyártani. További lehetőség, hogy a tabletben, telefonban, fényképezőgépben lévő szabványosított áramforrásokat a fenti gépekben alkalmatlanná válásuk után még más célra lehet használni. Nekem kizárólag AA akkuval, elemmel működő fényképezőgépeim voltak, és vannak, (Yashica, Casio, Fuji, Panasonic) és a belőlük kikerült akkukat utána még évekig lehet használni digitális fali órában, ceruzahegyzőben, LED-es zseblámpában, kisrádióban, távvezérlőkben, stb. Ezért írtam, hogy büntetném azokat a cégeget, akik egyedi áramforrásokat használnak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!