Melyik a jobb digitális fényképezőgép?
Panasonic tz90
Canon eos d2000
Fontos:videó minősége,nagy zoom és a legfontosabb A KÉPEK MINŐSÉGE melyik tud jobb minőségő képet csinálni
Bocsánat canon eos 2000d +ef-s 18-55mm IS
A pontos neve
"Melyik a jobb hamburger? A McDonalds-os vagy a Zinges?"
(felhívnám a figyelmedet, hogy még nem is valami felső kategóriás cuccott emlegettem)
---------
Alapvetően nem értem mit hisztizel még mindig. Valamelyik nap az egyik kolléga még mintaképet is linkelt a Panasonic tz90-től, meg vagy 66x leénekelték, letáncolták, lezongorázták neked, hogy a szuperzoomos kompakt vacak labdába se rúghat a tükrös mellett. Viszont ahogy a hamburgereknél, a fényképezőgépeknél is van árbeli eltérés.
Írok neked egy másik megközelítést, hátha ettől boldogabb leszel.
Attól, hogy veszel egy phasza gépet nem leszel rögtön Máté Bence. Ahhoz kegyetlen sokat kell elméleti és gyakorlati tudás szükséges. Szóval ez egy hosszú folyamat.
Viszont SENKI nem úgy kezdte, hogy minden felszerelése megvolt, a tudásról már nem is beszélve.
Arra, hogy az alapokat kitanuld, gyakorolj, fejlődj untig jó a belépő szintű tükrös gép (Canon EOS D2000) és a kit objektív (18-55mm) is. Amíg tanulsz, lehet gyűjtögetni.
Aztán, ha még mindig nem untad meg és vágtad ki a fényképezőgépet a kukába, megveszed az igényeidnek megfelelő erős telét és ráállsz a természetfotózásra, amihez megintcsak specializált szaktudás szükséges.
Alternatív lehetőségként nem fektetsz bele időt, energiát, pénzt, megveszed a Panasonic tz90-t aztán visszajársz ide hisztizni, hogy nem szép a kép, bemozdul a veréb, nem jön az őzike.
Egy kezdőnek teljesen mindegy, hogy milyen gép.
A minőség a fotóstól is függ.
Én azzal kezdem a döntést, hogy speciális akkumulátora van-e, vagy a kereskedelemben bárhol beszerezhető ceruzaelem, vagy a ceruzaelemmel csereszabatos akkumulátor használhazó-e hozzá. Ha speciális, akkor eleve almás, vegye meg, aki megtervezte!
Nincs bosszantóbb dolog, mint amikor pont akkor fogy le az akku, amikor használnád. Ha meg tartalék akkut is veszel az ugyanúgy öregszik, mint a gépben lévő. A ceruza (AA vagy AAA)elem/akku olcsóbb is, más célra is használható, és szinte bárhol kapható. A speciális akku a profit maximalizálás szörnyszülöttje!
"A speciális akku a profit maximalizálás szörnyszülöttje!"
Én meg azt tartom, hogy az énekkar kötelezővé tétele a fasizmus első jele. :D
Láttál már egymás mellett hat ceruzaelemet vagy aksit és egy Canon gép akkumulátorát? :D Vagy gripet? :D
#8
Csak olyan gépet használtam eddig, amiben ceruza akkuk vannak. A nagyobbakban 4 db a kisebbekben 2 db van. Amiket használok HP, Cannon, Fuji és Panasonic gyártmányúak.
A profit maximalizálás meg úgy jön a képbe, hogy ne vehesd meg a boltban más gyártók áramforrását, a saját gyártmányhoz legyél kötve. A szöveg meg, amivel rávesznek erre, a kisebb méret, nagyobb teljesítmény. Valójában jelentéktelen a méretkülönbség. Nagyon ritka az, aki sok száz képet csinál anélkül, hogy ne lenne kíváncsi rá, vagy ne lenne szüksége rá. Ezért gyakrabban leszívod róla a képeket, mint amilyen gyakran töltened kell a ceruza akkukat. Leszíváskor meg nem probléma a töltés, és egyébként is ott van olcsón a zsebedben a tartalék ceruza akku vagy elem. Szóval az emberek többségének nem indokolt a nagyobb teljesítményű akku, nem arányos az ára a nyújtott többlettel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!