Csöves erősítő javítása?
Közel 1 éve volt itt egy kérdésem, amit még másik account-tal tettem fel, így most már nem tudom kiemelni, de ahhoz kapcsolódna a mostani kérdésem is. Az eredeti így hangzott:
"Tud valaki olyan szervizt/személyt ahol vállalnak erősítő javítást? Van egy kb. 15 éves épített csöves erősítőm, ami az egyik napról a másikra meghalt. Fogalmam sincs hogy mi van benne, milyen cső dolgozik benne. Nem igazán értek hozzá, amikor megvettem akkor is úgy építette meg nekem az egyik ismerősöm. (Ő sajnos jelenleg külföldön van, és egészség ügyi problémái miatt nem is vállal már javítást.) Még annyit lehet tudni róla, hogy nem egy valami vacak házibarkács cucc, az egyik legjobbnak mondott erősítő volt mikor megépíttettem. Szóval esélyes hogy csak nehezen lehet beszerezni hozzá az alkatrészt, ezért olyan valakivel szeretném felvenni a kapcsolatot akinek ez nem jelent gondot.
Másik opció egy új vétele. Nem tudom, hogy azóta mennyit fejlődött a hangtechnika. Lehet szerintetek elfogadható áron (pár százezer Forint maximum) tényleg jó hangminőségű erősítőt venni? Mert ha már igen (15 éve nagyon drága lett volna), akkor esetleg az is szóbajöhet. Teljesítményigényem nem túl nagy (a hangfalaké sem) 2x10 Watt már megfelelne (a mostani is 2x15 Watt volt elvileg). Nézegettem használtan is, de kinézet alapján nem tudom eldönteni hogy jó lehet-e egy erősítő, illetve ha működik is, akkor jó hangot produkál-e.
(Próbáltam minél többet meghallgatni, hogy legyen valami viszonyítási alapom. Unokatesóm áthozta egyik régi FET-es Sony erősítőjét (1980-an valahányas asszem). Annak nem volt rossz a hangja, de nekem sokkal jobban tetszett a csövesé. Pontos típust nem tudott mondani és magán az eszközön sem volt fellelhető. A másik erősítő amit meg tudtam hallgatni egy Denon AVR volt. Hát, az a szöges ellentéte annak amit keresek. Durva, rideg hangzás, 8-9 kHz között úgy csilingelt minden, hogy 5 perc után fájó volt hallgatni. Mondjuk azt nem a saját jelforrásommal és hangfalaimmal hallgattam, szóval lehet az tette tönkre a hangzást. Tehát az a Sony jó lenne kiinduló alapnak. Esetleg valaki tudja hogy milyen típus lehetett pontosan? És hogy mennyiért lehet venni egyet ami legalább annyira jó?)"
Azóta annyi változás történt, hogy jó pár magyarországi hangtechnikával foglalkozó üzletbe ellátogattam, és meghallgattam a jobbnak mondott erősítőket. Ott helyszínen hallottam csak a legtöbbet, de párat kölcsönbe el is tudtam haza hozni és ki tudtam próbálni a saját rendszerembe beillesztve. Az egyik ismerősömnek van egy Plinius SB 301-es végfoka, aminek egész jó hangja volt, de ő lebeszélt róla, mert 2 év normál használat alatt bedöglött és beszerezhetetlen alkatrészekkel volt tele. Ezen felül amivel még úgy meg tudtam volna barátkozni, az egy Naim NAP 300 típusú erősítő volt. Tranzisztorosok közül eddig ennek volt a legjobb hangja. Ezzel csak két problémám lett volna, az ára (3 millió felett volt kicsivel), illetve hogy még mindig nem volt olyan jó mint az én régi csövesem. Tehát az új vételét teljesen el is vetettem. Tud valaki olyan helyet ahol meg tudnák javítani a saját erősítőmet? Az sem kizárt, hogy csöveket kell benne cserélni (amik már 15 éve is 100 ezer Forint körüli összegbe kerültek), tehát olyan ember kell nekem aki be is tudja szerezni ezeket illetve ha más baja van akkor azt is meg tudja javítani.
Szerintem itt érdeklődj, valószínüleg könnyebben útbaigazítanak.
Mifelénk csöves erősítőnek a 2 literes nájlon brandót hívják.
Bocs, ezt nem lehetet kihagyni.
"2 literes nájlon brandó"
Ez mi????
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!