Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen márkájú klímát vegyek?...

Milyen márkájú klímát vegyek? 200-250E.

Figyelt kérdés

20 m2-es szoba hűtését és fűtését szeretném megoldani, nem lenne hátrány ha fűtésre lenne optimalitálva (tálcafűtés stb). Lehessen telefonról vezérelni (wifi) és ne legyen túl hangos. Melyik gyártótól kapom ezeket meg? Ha jól értelmezem, ha az ember szerelőt választ, márkát is választ, mert sok klímás csak bizonyos márkát forgalmaz és telepít. Nem szeretnék egy szerelőt találni, aki pont azzal a márkával nem foglalkozik, ami nekem szimpatikus.

Olvastam már mindenfélét, nem tudom kinek higyjek. Szimpatikus a Gree, sokan dícsérik itt, ami kicsit feltűnő, miközben azért nincs minden rendben vele, máshol főleg az alkalmazásra panaszkodnak, amivel távolról lehetne vezérelni, ha működne.



2019. febr. 22. 10:29
 1/6 A kérdező kommentje:
Nehezet kérdeztem. :D
2019. febr. 22. 16:14
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem igazán, csak van ebből is kismillió kérdés, meg más dolguk van, stb.. hallgatnál rám ha én javasolnék vmit? :) talán.

20m2 nem kicsi azért, a fűtésre optimalizáltak meg qrva drágák, persze vannak amihez oda írják, és tudja, és 200 körül meg kapod, de az nem egy spéci klíma, vagy 250-ért.

Valahol itt és így (mint beállítások) nézz szét: [link] Kérdezgesd az üzletet ha nem tudsz vmit, én nem vagyok klímás, de nekem 3.5KW-os fűtésű klímám van 12m2-re, oda kell ez a P-ny, hozzád meg sztem inkább több, habár, ha le van szigetelve a házad.

Egy felmérést kéne csináltatnod, az ingyenes tudtommal!

Nekem ez van; Gree GWH12ACC-K6DNA1D Comfort X nem soká szervizeltetni fogom, persze hibás kiadás vagy későbbi hiba lehetséges bármelyik klímánál, erre nem lehet adni, a Gree nem rossz márka azért.

Ami fontos fűtésnél hogy ha kint -15-20 vagy 25C°van, akkor az tudjon is mellette fűteni.

Vannak visszajelzések, érdemes olvasgatni, okulni belőle, persze a végén úgy is felteszed a kérdést magadnak hogy biztosan jól választottam? Hát ha lett volna könnyed 500.000Ft-om, ezen kérdést nem vsznű hogy feltettem volna :) de nekem csak erre a típusra futotta, hosszas várakozás, rágódás után, de eddig jó.

2019. febr. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Elcseszte a linkemet, mindegy, a kívánságod szerint a klímáknál állítsd be a szűrőket, ill vannak oldalak ahol lehetséges kalkulációt végezni, meg leírások is rendelkezésre állnak, ha tudnád én mennyit össze olvastam még erre a döntésre jutottam? Uh! Sokat!Próbálok még utoljára egy linket dobni neked: [link]
2019. febr. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az általad használt klímát már néztem korábban, ismerősek voltak az értékelések. Szimpatikus a Gree, de a panelhiba, kerregő hangok, magas készenléti fogyasztás és használhatatlan alkalmazásról írnak az értékelésekben, ami kicsit elbizonytalanít.

Van akinek 4x4-es szobában van az általad használt klíma, nekem 5x4-es szobában lenne, szerintem simán felfűti vagy lehűti ekkora teljesítmény, hiába nincs szigetelve, de ezt majd úgy is a klímásra bízom.

Egyébként, akár a ház többi részén, itt is van egy radiátor a falon, ami tolja magából a meleget és szaunaidőt csinál, néha pedig fűthetne jobban is. Kertes ház, a pincében egy kazánnal, ami 12 fokban 24-et csinál bent, hidegben ugyanez, csak fordítva, alig van 21 fok, ami nekem kicsit kevés, másoknak jó. Illetve, mikor mindenki alszik, akkor én még fent vagyok, vagy én fázok, vagy mások izzadnak a takaró alatt. Ha leégett a tűz, reggel 17-18 fokban ébredni sem kellemes. Mindenre van megoldás, ám hiába minden, ha nem tud hűteni, így nyáron közel lehetetlenség aludni, mert 28 fok van. Esetemben csak úgy tartom gazdaságos beruházásnak a klímát, ha az év nagy részében nem csak van, hanem működik is, legyen hűtésről vagy fűtésről szó. A radiátort nem tervezem elbontani, végszükség esetén pedig van egy elektromos hősugárzó a falon (ami most is megy), be tudok segíteni, ha kell, de mivel én ilyen "idióta" vagyok, szeretném ezeket teljesen kiváltani. A régi autómba is szereltettem klímát, ami nem teljesen váltotta be a hozzáfűzött reményeket, de ég és föld a kölönbség a klíma javára. Ezt jól körbemagyaráztam. :D

2019. febr. 22. 21:40
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor nem olvastál el mindent :) vannak egy oszloppal arrább kérdések is, ahol vannak válaszok.

A magas alap fogyasztás nem is igaz, tudom.

Az akkor van ha egy adott hőfokra leesik a kinti hőmérséklet, ekkor automatikusan bekapcsolja a kompresszor és a tálca fűtést, ebből a fogyasztás, mihelyst melegedik a kinti idő, ez a fogyasztás 4W alá fog esni.

Enyémbe nincs kerregés, akkor fordulhat elő, a a fém tartókonzol nem jól fekszik fel a falra, főleg, ha viszont nem akkor igen ez gyári hiba lehet.

A remote aplikáció nálam tökéletesen működik, de őszintén mondva soha se használom, egy Xiaomi RedmiNote 4-el.

2019. febr. 23. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az autóba én se igazán szeretem a klímát, igaz nekem nincs is, de más mindég bekapcsolja és kellemetlen, pl, kisbuszba kisütötte volna a mellkasom ha nem teszek elé vmit, rettenet volt, de házban 100X másabb!

Igen, az 5x4-es szobával vsznű igazad lehet, azért mondom szólj klímásnak, nekik vannak jó tapasztalataik már, de a 3.5KW fűtés az min, kelleni fog, 3.5-en jobban és gyorsabban dolgozik mint egy ugyanakkora olajradiátor! Az én klímámmal hála az istennek (vagy nem tudom kinek/minek) de jól működik! Van elé téve egy túlfeszvédő is jó földeléssel, tudom nincs 100%-os védelme de van. Télen én gázzal nyomom, a klíma ki van húzva, így nem fogyaszt.

2019. febr. 23. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!