Elektro szmog - Hogyan van áram a kikapcsolt fogyasztóban?
Kedves kérdező, ne aggódj, majd fogod tanulni a 8.-os fizikával azokat az alapfogalmakat, ami ennek a kérdésnek a megértéséhez szükséges. Most hányadikos vagy?
Csak az összevetés kedvéért, ott a mobilod vagy a wifi routered, ami ehhez viszonyítva léptékekkel nagyobb kibocsájtással rendelkezik, de erről éppen nem volt szó a Dr. Tóth-ban. Mivel ez nem egy tudományos ismeretterjesztő műsor, az infók nem teljes körűek, nem is lehet a kapcsolódó háttér ismerete nélkül objektíven értékelni.
Most éppen belenéztem az egyik adásba, és meglepve tapasztaltam, hogy tévesen tájékoztatás hangzott el a gyógyszerhatások esetleges reakcióidőt érintő befolyásáról. Az adásban következetesen arról beszélnek, hogy csökken a reakcióidő. Gondolom az átlag nézőnek ilyesmi nem tűnik fel.
Szóval csínján kell bánni ezekkel az infókkal, nem mondom hogy minden hülyeség ami ott elhangzik, de egy-egy kiragadott példa nem feltétlenül ad teljes képet.
Annyiban egyezzünk meg a villásdugós-kapcsolós lámpa témában (aminek az adását nem láttam, és nem tudom ezt hogyan kommentálták), de elektroszmog veszélyforrásként abszolút elenyésző hatása van.
"A fázis szakszerű bekötés esetén a bal oldali lyuk a konnektorban."
Nincs ilyen szabály. Ez csak szájhagyomány útján terjedő dolog...
Ha valaki mégis úgy "érzi" hogy van, az esetleg hivatkozhatna rá pontosan.
Véleményem szerint sok értelme se volna ilyen szabálynak.
Mert ugye mi van ha az aljzat 90 fokkal el van fordítva? Akkor nincs jobb meg bal oldali érintkezője, csak alsó meg felső!
Vagy ha vízszintes felületre van szerelve. Akkor az hogy melyik a bal oldali attól függ melyik oldala mellé állva nézzük nem igaz?
No meg ott van a lengő aljzat (hosszabbító, elosztó stb). Ott sem határozható meg egyértelműen melyik melyik.
A két érintkező egyenértékű.
#5.
Javasolnám a pc tápkábel szemrevételezését, talán nem véletlenül jelölik rajta a fázist. Lehet, hogy kultúrállamokban erre is van szabvány.
Hülyén hangzik, de jobb minőségű hifik esetén meghallani a fázishelyes bekötést. :-)
Újabb szakártó...
Fázishelyes bekötést csak a hangszórókon hallani meg.
Ha értenél hozzá, és nem csak szakmainak látszó, de nulla értékű oldalak képeit osztanád meg, tudnád, hogy a hifi elektronikája, ami a hangért felelős, kb. a tápegység pufferkondenzátoráig "lát", tovább nem. Előtte ott van egy trafó, vagy egy kapcsolóüzemű táp, tökmindegy hogy ezeknek melyik oldalára érkezik a nulla és a fázis.
Nem, nem érdekel hogy meghallod: ez nem műszaki, ez vallási kérdés, mert csak hinni lehet benne, bizonyítani nem, és én tiszteletben tartom a vallásos téveszméket is, csak ne akarják tényként eladni.
Ja, ez lemaradt mint érdektelenség. Mindenki hülye, csak te vagy helikopter.
Köszönöm mindenkinek a választ!
#2: Biztosan nagyon gáz, de viszonylag régen voltam már 8.-os. De annyira nem régen, hogy biztosan ki erjem jelenteni: az elektromosság ezen részéről szó sem volt. Volt soros meg párhuzamos kapcsolás, de, hogy mi a fázis és mi a nulla arról szó sem esett. De ha ezek szerint ez ma már tananyag, akkor irigylem a mai ált. iskolásokat.
Egyébként a műsorban volt szó a wifiről és a töltés alatt lévő mobilról is.
Én nem látok ellentmondást a gyógyszerek reakció idejét taglaló mondataidban. A legtöbb gyógyszer vagy nem vagy károsan befolyásolja (csökkenti) a reakcióidőt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!