Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Extreme digitalban vásárolt...

Extreme digitalban vásárolt terméket ha visszaviszem 3 napon belül visszafizetik az árát?

Figyelt kérdés
Ma vásároltam egy headsetet náluk , viszont picit megbántam. Gondolkodom, hogy visszaviszem, kötelesek visszavenni vagy nem fogják?
2018. aug. 31. 21:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
ilyen indokkal nem kötelesek, pláne ha ki volt bontva és a füledben is volt
2018. aug. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 szántóvető ***** válasza:
100%
nem kötelesek visszavenni,nincs 3 napos szabály ha jól tudom.
2018. aug. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Te sem adnád vissza az árát, ők sem fogják.
2018. aug. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Nem valószínű. Online rendelésnél kötelesek csak 30 napig visszevenni.
2018. szept. 1. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Akkor megtartom :D
2018. szept. 1. 04:52
 6/7 anonim ***** válasza:
69%

"3 napon belül visszafizetik az árát?"


Gyakran keverik az eredeti szabállyal, ami a 3 munkanapon belül meghibásodott termékre vonatkozik. Ha a fogyasztó a termék meghibásodása miatt a vásárlástól, üzembe helyezéstől számított 3 munkanapon belül érvényesít csereigényt, a vállalkozás nem hivatkozhat a polgári törvénykönyv alapján aránytalan többletköltségre, hanem köteles a fogyasztási cikket kicserélni, feltéve, hogy a meghibásodás a rendeltetésszerű használatot akadályozza.

A kereskedő ilyen esetben sem választhatja az áru kijavítását, hanem köteles a hibás árut előzetes vizsgálat nélkül azonnal kicserélni.

Amennyiben a vállalkozás számára gyanús a hiba eredete, és a csereigény érvényesítését követően utólag kiderül, hogy az eredeti termék nem rendeltetésszerű használat miatt hibásodott meg, akkor a vállalkozás polgári peres eljárásban érvényesíthet igényt a fogyasztóval szemben.


Ha mégis visszavinnéd, mondd azt pl. hogy recseg nagy hangerőn, vagy az egyik oldal időnként halkabb. Nem tartom valószínűnek hogy az üzletben elkezdik tesztelgetni.

2018. szept. 1. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 belapus ***** válasza:
( Online vásárlás esetében a kötelezettség 14 napos.Egy adott webáruház saját döntése, hogy ennél a 14-nél több napos elállást vállal-e vagy sem.Kevesebb nem lehet. )
2018. szept. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!