Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mekkora áramot vesz fel egy...

Mekkora áramot vesz fel egy 12. V. os fúró, csavarozó? Nincs ráírva csak, h 12V.

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Tudja valaki mekkora áramot vesz fel egy 12.V.os fúró, csavarozó? Nincs ráírva csak, h 12V.

Az a helyzet, hogy van kettő Db.is aminek nincs akkuja egy agojama meg egy kingstorn talán.

Sajnos nincs se tápom se kisméretü akkum amit rá tudnék szalagozni (gondolok itt zárt ólomakkura)

Egy helyen azt írják, hogy a kis fekete 12V 4-5Ah akku kevés nekik mert nagyobb az áramfelvételük. Pedig azt még vennék is pár ezer forint.

Üzemeltet veleki valami másról ilyen gépet mint a gyári akkuja?

Mivel lehetne megoldani párezerért?


2017. febr. 8. 17:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Talán valahol a gép adattábláján rajta van a teljesítmény, abból kiszámolhatod. Én akkumulátorosnál cseréltettem ki a kimerülteket olyan 10 ezerért.
2017. febr. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Párezerböl nehezen jön ki. Biztosan volt akkuja. Mi lett vele? (Mert ha meglenne, lehetne beletetetni ujakat.) Különben a csatlakozo külön gond. (Máskor ne vegyél ocskapiacon sz-rt! ) (Vagy még rosszabb a szitu?)
2017. febr. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Utólsó. Anyukán nem csuklik?


Tudom, h lehet cserélni, cseréltetni a 18650.es akkukat, kérdés megéri-e. Ezért lenne jó ha egy ilyet rámonyákolni fixre, töltőm van hozzá azt csókolom.

Kérdés, h elég-e, nem-e megy tönkre hamar.

[link]


Adattábla csak a fordulatot írja.

2017. febr. 8. 18:17
 4/9 anonim ***** válasza:

10 cellás NiMH akku lehet benne (vagy NiCd, gyártók még használják, csak lakossági forgalomba nem hozható, és amúgy ilyen célra jobb). Cellánként 1500-2500 Ft az anyagár, + a munkadiíj, amiért össze ponthegesztik (forrasztást nem szereti).

Ha cellát cserélsz benne valami jobb fajtára, akkor megint pár évig jó lesz.

Az áramfelvétel valami nagyobb csavar behajtásakor, vagy pl. fába dobozmarós fúráskor 30-40 amper is lehet. Ezek a spéci cellák 40-50 ampert simán elviselnek rövid ideig, ugyanez egy 4 Ah kapacitású zsléakkuról nem mondható el, másodpercek alatt elolvadna benne valami.

2017. febr. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ez segít-e:

Az enyémbe 1200 mAh-s 18V-os Ni-Cd akksi van gyárilag és

max fordulaton 1.5 A-t vesz fel.

Mondjuk ezzel max fát fúrnék, ugyanis elég gyenge.

Egyébként a NiCd a legjobb erre a célra.

2017. febr. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Terheld csak le azt a gyenge gépet valami dugóskulccsal, vagy combosabb fafúróval. lesz az 8-10 amper is.

Nekem a 30 amperes analóg labortáp áramkorlátját oldotta le egy 9.6 voltos Bosch gép, nem légből kaptam az információkat. Amikor nagyon kellett a nyomaték, válogatott 100 amperes modellező cellákkal újíttattam fel, nagyon jók voltak, csak hamarabb meghaltak mint egy átlagakku (3 év alatt).

2017. febr. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Vegyél inkább akkut, 3-4 ezerből megvan, töltőt is lehet kapni annyiért.
2017. febr. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#6 igazad lett, csak lemerült akksival mértem.

Feltöltött akksival, terheletlenül vett fel 2 A körül.

Terhelve 10-25 A-eket is bőven benyakalt.


Szóval mindenképp olyan akksit válassz, ami bírja a több tíz ampereket.

2017. febr. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem nyugszik bele a kérdező, hogy nem jó a zseléakku, felteszi ezt a kérdést itt. Itt sem kap olyan választ, ami tetszene neki, erre megkérdezi újra, kihagyva a fúrógépet a történetből:


http://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__egyeb-k..


Kérdező: ha megkérdezed, hogy milyen alakú a Föld, akkor azt a választ fogod kapni, hogy gömb, esetleg geoid. Hiába szeretnéd azt a választ kapni, hogy kocka, az bizony gömb marad, akárhogyan is variálod a kérdést.

2017. febr. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!