Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ismerős megkért, hogy fizessem...

Ismerős megkért, hogy fizessem be postán (csekken) egy számláját (telefon). Megfelelő lesz úgy is, hogy átutalással az én számlámról utalom, az ő adatait feltüntetve a megfelelő rovatban?

Figyelt kérdés
Vagyis, a csekken levő adatokat felhasználva az én bankszámlámról utalok a csekken szereplő számlaszámra, az ismerős nevét - címét feltüntetve.
2017. jan. 26. 10:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
53%
Nem. Mássz el a postáig, add fel!
2017. jan. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Szerepel még a csekken számlaszám is, ami alapján "beazonositódhat", hogy hunnsn gyütt a píz. Úgy se kerülhetem el a cammogást? (fáj a lábam - isiász)
2017. jan. 26. 10:58
 3/18 A kérdező kommentje:
jav : s = a
2017. jan. 26. 10:58
 4/18 anonim ***** válasza:
10%

Menj el a postára és fizesd be: mégis hogy fogod az ismerősödnek az "igazolást" odaadni a befizetésről? Van nyomtatód, hogy kinyomtasd az átutalást?

Ha nincs, ismerősöd hogy fogja bizonyítani a szolgáltató felé, hogy befizette?

Bocs, hogy ezt mondom, de ha elvállaltad, akkor tedd is meg. Ha meg nagyon fáj a lábad, akkor beszéld meg az ismerősöddel, hogy megfelel-e az utalás?


Amúgy meg a telefonszolgáltatóknál (legalábbis Vodafone, T-mobil) kártyával is be lehet fizetni - ezt ismerősöd is megtehetné, ha van internetje és bankkártyája

2017. jan. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
A szolgáltató nem ellenőrzi, honnan jön a pénz, ha a csekken lévő adatokkal utalsz.
2017. jan. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Vortrex ***** válasza:
Akkor sem, ez nem így működik.
2017. jan. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Megigérsz valamit, aztán keresed a kibúvót.

Nem túl szép emberi vonás.

Mit csinálsz, ha ismerősöd azt mondja, neki kell a csekkszelvény?

2017. jan. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszi az értelmes választ, akik meg csak akadékoskodnak, vagy moralizálni próbálnak, azoknak túró a fülükbe. Aki megkért, az most nem tudja intézni az eddigi módon, internetje sincs (idős személy). Szó nincs itt olyasmiről, hogy nem fogom teljesíteni, amit elvállaltam. Nem tudom miből következtetett erre az egyik sokagyú. A megbízónak az a lényeg, hogy a pénze be legyen fizetve. Én viszont miért ne oldjam meg ezt egyszerűbben is, ha lehetséges. Bizonyítani a tranzakciót pedig az én rendszeremből lehet, mert rendszeresen (kéthetente) letöltöm a tranzakciókat, és, ha akarom, ki is nyomtathatom, mert van nyomtatóm is (sőt, festék is van benne és papírom is van.
2017. jan. 26. 12:25
 9/18 Vortrex ***** válasza:
48%
Ennyi idő alatt kerekesszékkel is megfordulhattál volna
2017. jan. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
55%

Nyugodtan utaljad, töltsd ki az utalási megbízásnál a csekken szereplő adatokat (befizetőazonosító, stb)

nyomhatsz egy printscreent az utalás indítása után, és a számlakivonatodból is kaphat egy másolatot hó végén, ha nem hiszi el.


Többiekkel ne foglalkozz, szerintük bizonyára a legnagyobb találmány a postai csekkbefizető automata. Gondolom otthon petróleummal világítanak, és szenes vasalóval vasalják a teknőben mosott ruhát.

2017. jan. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!