Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Octavia 2 1.9 tdi ecu probléma...

Szucsyy kérdése:

Octavia 2 1.9 tdi ecu probléma. Segitséget szeretnék ecu flesh problémával kapcsolatosan?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy 2005-ös évjáratú octaviám 1.9 tdi. Gondoltam hogy kisérletezek vele egy kicsit és kiprobálok pàr tuningolt epromot. Vettem egy MPPS v13.02 kábelt és nekikezdtem. Első napi kisérletnél minden jól ment. Összeköttem az autót a géppel és feltette egy új epromot az ecuba amibe csak annyi volt atirva hogy melegen is rendesen induljon. Másadik nap gondoltam hogy kicsit tovább megyek és megpróbálok egy tuningolt epromot rátenni. Itt kezdődött a probléma. Gond nélkűl fel is tőltötte de az autó kiirta hogy immobiliser aktiv és nem indul. Nem is pánikoltam mivel hogy a gyári epromot természetesen lementettem és vissza tudom rakni. Nos itt kezdődött a baj mert nem engedi visszatenni. Minden kipróbáltam már. Aksi feszűltség 14 volt körűl folyamatosan tőltőn van. Gyujtáson tartottam 1 órát hátha kizárási idő van, de ez sem vált be. Ha valakinek valami ötlete van irhat nyugodtan.

Autocommal kiolvastam és azt irja hogy motorvezérlő blokkolva meg immobiliser rossz adoptació.

Eszközeim:

MPPS V13.02

AUTOCOM

VAG KKL

Köszönöm a segitséget előre is.



#tuning #TDI #Octavia #Mpps #ecu flash
2016. ápr. 10. 19:33
 1/6 Szirty ***** válasza:

Milyen ECU? BOSCH?

Ha igen, akkor mi a típusszáma? (0281... kezdetű számsor)?

2016. ápr. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Vehicle Vin Number: TMBBS61Z652031333

Bosch Hardware Number: 0281011883

Vw Software Number: 03G906016DJ

System Type Number: R4 1,9L EDC G000SG

Ecu Found on KLine

2016. ápr. 10. 21:48
 3/6 anonim ***** válasza:
Szóval igy kell elrontani egy pár milliós autót ? :-)
2016. ápr. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ahoz hogy valamit megtanulj vagy meg tudj javítani egyszer el kell romoljon (vagy el kell rontani), és ha igy gondolkodik valaki akkor ne fogjon neki ilyeneknek.
2016. ápr. 13. 06:12
 5/6 anonim válasza:
Ez egy EDC16U1 Bosch vezerlo. Ebay tele van vele. A vezerlot felnyitva kozvetlenul programozhato az EEPROM.
2016. ápr. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szirty ***** válasza:

"Ahoz hogy valamit megtanulj vagy meg tudj javítani egyszer el kell romoljon (vagy el kell rontani)"


Na jó, de "a öreg" szerint a problémák általában nem oldhatók meg azon a szinten amin amikor akkor voltunk, amikor okoztuk őket.

(Ezt sem árt szem előtt tartani)!

2016. ápr. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!