Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A magyarok közt miért van...

Electroman75 kérdése:

A magyarok közt miért van ennyi önjelölt villanyszerelő?

Figyelt kérdés
Az itteni és a barkácsolás kategóriában lévő kérdéseket szemezgetve találom a jobbnál-jobb kérdéseket, válaszokat. Bármiféle szakmai tapasztalat nélkül nekifognak házat-lakást átvezetékelni, vezérlésekbe bele buherálni. Félelem nélkül keverik az érintésvédelmet,de még sorolhatnám. A híradó tele van elektromosság okozta lakás tüzekkel,amit a barkácsolás okozott. Nem lenne egyszerűbb szakembert hívni? De ez nem csak erre a szakmára vonatkozik!
2015. okt. 14. 00:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
47%

Azért mert az áram nem látszik. Nincs szaga, nem csöpög. És sokan nem értik meg, hogy a "ez csak 10 perc munka" az minimum 1 óra a helyszínen + nem látsz bele a falba, hogy mi vár ott még rád. Eleve mire odaérsz, leparkolsz, felpakolsz stb. (ezért van kiszállási díj az ilyen 10 percért ennyit elkérni?). Igen egy 10 perces munka nagyjából annyiba kerül mint 4 óra.


Meg azért mert még senkit nem csuktak le látványosan azért, mert felgyújtotta a házát, vagy megrázatta a gyereket a villannyal. Majd ha a börtönök tele lesznek ilyenekkal talán változni fog. Addig ballagunk az egyik hibáról a másikra. Esetleg a tűzoltók után megnézni mi is történt.

2015. nov. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
52%

A fő ok tényleg a takarékosság.

De van itt egy másik aspektus is, ami miatt szerintem nem kéne túldramatizálni a dolgot.


Egy kapcsoló/dugaszoló aljzat/lámpa cseréje/bekötése nem nagy ördöngösség - általános iskolai technika tananyag (elvileg jelenleg is). Egy valamire való háztartásban egy fázisceruza/csavarhúzó készlet/kombináltfogó/harapófogó/egyéb szerszámoknak illene lenniük. Régebben voltak barkács/kézimunka/elektronikai magazinok - most alig látni. Erre még rásegít a gyártók "ne javítsd meg, dobd el, vegyél másikat"-hozzáállása.


Társadalmunk a (technikai) tudáson alapszik. Ha az emberek nem hajlandóak/képesek tanulni, ha minden kis nyűgük miatt egyből a szerelőért kiáltanak, ha a gyártók javíthatatlan berendezéseket gyártanak, akkor ez nem lesz fenntartható.


Szerencsére van ellenpélda is: vannak közösségi barkácsműhelyek, hackerspace-ek, az Internetnek hála sok DIY-oldal, kapcsolási rajz, sablon, szakanyag érhető el.

2015. nov. 2. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"Amerikában sok helyen ennek a szöges ellentéte a jellemző, ott füvet nyírni is felbérelnek valakit."

Ennek meg is van a böjtje: mivel az emberek ráhagyják a vállalatra/a szerelőre a dolgot, ez által az alábbi problémák léphetnek fel:

* egyes termékekben a fogyó-/bővítésre alkalmas alkatrészek cserélhetetlenek, így azt ki kell dobni (akkumulátorral egybeépített mobilok)

* régen sok elektronikai dolgokhoz elérhető volt a kapcsolási rajza, így az egyszeri honpolgár meg is javíthatta - sajnos ebből egyre kevesebb

* a túlkomputerizált eszközökben a szoftver jogvédett - nem fejtheted vissza, mert irgumburgum lesz ( [link] ) - ráadásul ezzel vissza is lehet élni (lásd a Volkswagen-botrányt)


Szóval én 4 dologra helyezném a hangsúlyt:

- oktatás

- tájékoztatás

- vállalati hozzáállás

- közösségi/szakmai-támogatás

2015. nov. 2. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!