Erre nem gondoltak?

Figyelt kérdés
2. vh-ban mi lett volna, ha a tankokra elektromos lövedékekkel tüzeltek volna, és mivel az acél vezeti az áramot, így megrázta volna a bent ülő legénységet, és tökrevágta volna az elektromos berendezéseit a herckocsinak?

2015. márc. 14. 17:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ez ám a wattafakk.


"mivel az acél vezeti az áramot"

Így van, pont ezért áll agyaglábakon az elméleted, különösen a II. vh-s technikát feltételezve. Túl sok scifit néztél mostanában, ami egyébként nem baj :)


Egy herckocsinak egyébként mennyi a rezgésszáma? :))

2015. márc. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez szärkazmus volt? biztos van összefüggés a scifi emg a kérdés közt, jól rájöttél, igen sok scifit nézek mostanában :DDD de ez fizika, semmi köze a rezgésszámhoz, és nem értem miért ne tudtak volna árammal töltött lövedéket lőni, ha a németek már akkor franciaország partjairól bombázták hangsebességű rakétákkal Londont. :) Jöhet még válasz, kérek indoklást, miért nem gondoltak rá? Csak kiváncsiság, szerintem kivitelezhető. Am mostanság elektronikát tanulok, azért is tettem fel a kérdést, az acél meg vezető ugyebár, amiből a harckocsi van.
2015. márc. 14. 19:14
 3/12 A kérdező kommentje:
és így kisütheti a tank berendezéseit
2015. márc. 14. 19:15
 4/12 anonim ***** válasza:

"árammal töltött lövedéket lőni,"

Igaz, Leideni palackot lőhettek volna egymásra.


Nem véletlenül írtam ezt: "különösen a II. vh-s technikát feltételezve" Nem nagyon hemzsegetek a herckocsikban a mikrocsipes tűzvezérlő rendszerek, de még a tranzisztorosak sem.

2015. márc. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
és nem tett volna kárt a páncéltestben/legénységben, motorban, semmiben?
2015. márc. 14. 20:03
 6/12 Szirty ***** válasza:

Hogyan "tervezted"? Az áramlövedék hogyan fejtené ki a hatását a tankban lévő emberekre?

Az embert akkor rázza meg az áram ha az rajta keresztül folyik. De ezek az emberek egy gyakorlatilag teljesen zárt vaskotliban gubbasztanak.

Szerinted hogyan jutna be oda bármiféle áram? Sehogy. Pont azért mert a vas vezeti az áramot.

2015. márc. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
2015. márc. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Meséld el nekem, kérdező, milyen egy elektromos lövedék felépítése? Hogy adja át a töltetét a tanknak, és mi történik az elektromos árammal közben?
2015. márc. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
egyszerű, a töltőszerkezet a gránátot a kilövés előtt feltölti, és negatív töltésű lesz, majd becsapódáskor átadja töltését a célpontnak. áramütést kap
2015. márc. 16. 17:04
 10/12 Szirty ***** válasza:

Az a baj ezzel, hogy egy pár dekás testet olyan minimális töltéssel lehet "illetni" hogy azt szabad kézzel megfogva sem veszélyesebb mint egy pulóver amikor leveszed...


Főleg nem azokra, akik egy vaskotliban (tankban) ülnek. Egy közvetlen villámcsapást sem vennének észre.

2015. márc. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!