Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen kábel szükséges 110...

Aatyesz11 kérdése:

Milyen kábel szükséges 110 méteres távra, hogy ne legyen feszültség esés?

Figyelt kérdés
A villanyórától a garázsig 110 méter a távolság. Hogy ne legyen nagy a veszteség, gondolom nem 2,5-s kábellel kell indítanom. Hogy lehetne kiszámítani, hogy hány méterig kell mennem nagyobb kábellel és honnan mehetek már 2,5-el? Vagy a 2,5-s elég lenne ekkora távolságra? Előre is köszönöm
2015. febr. 15. 16:46
 1/3 anonim ***** válasza:

...őőőő... és a villanyórától a legközelebbi transzformátorig hányszáz méter a távolság?

Szerintem sok.


1 méter 1 mm2 keresztmetszetű rézvezeték ellenállása kb. 0,017 ohm. Ha a garázs 110 méterre van, akkor az 220 méter vezetéket jelent. 1 mm2 keresztmetszetű vezeték ellenállása ilyen hosszúság esetén 3,75 ohm. 2,5mm2 vezeték esetén az ellenállás 1,5 ohm.

1 kW teljesítményhez 4,4 amper kell. Számold ki, ezen az elképzelt 2,5mm2 keresztmetszetű vezetéken kilowattonként 6,6 volt feszültségesés (veszteség) keletkezne.

Te tudod mekkora teljesítményű fogyasztókat akarsz használni, ha csak világítasz, akkut töltesz, elég a 2,5mm2. Ha hegeszteni is akarsz, akkor kilowattonként 2mm2-t számolhatsz... ha 6 mm2 vezetéket húzol be, annak már elegendónek kell lennie.

2015. febr. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem. Én természetessen világítani,tölteni maximum zenét hallgatni szeretnék ott. Ezek alapján ha jól értem, ilyen szempontból elegendő lenne a 2,5-s kábel. ugye? Nagyon szépen köszönöm :D
2015. febr. 16. 15:29
 3/3 anonim ***** válasza:
Bőven, nem fog több áram folyni 2-3 ampernél.
2015. febr. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!